У листопаді розпочався перший семестр навчання здобувачів вищої освіти, які вступили до аспірантури НУОЗ України імені П. Л. Шупика в 2021 році за акредитованими освітньої-науковими програмами (ОНП) зі спеціальностей 221 Стоматологія, 222 Медицина, 224 Технології медичної діагностики та лікування, 228 Педіатрія та 091 Біологія.

Відповідно до нових редакцій ОНП і виконання вимог постанови КМ України «Про затвердження Порядку підготовки здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії та доктора наук у вищих навчальних закладах (наукових установах)» від 23 березня 2016 р. № 261, пункт 27, однією зі складових, що передбачають набуття аспірантом певних компетентностей відповідно до НРК є «управління науковими проєктами та складання пропозицій щодо фінансування наукових досліджень».

За результатами опитування здобувачів вищої освіти минулих років і рекомендацій експертної групи з акредитації ОНП обсяг нормативної навчальної дисципліни, котра й забезпечує набуття зазначеного напряму компетентностей, було збільшено до 3 кредитів ЄКТС і наповнено новим змістом.

20 грудня на кафедрі медичної інформатики факультету підвищення кваліфікації викладачів завершилось навчання перших груп здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії очної (вечірньої) форми навчання за нормативною навчальною дисципліною «Управління науковими проєктами. Фінансування наукових досліджень».

Оцінювання знань відбувалось у вигляді презентації здобувачами власних наукових проєктів, складених відповідно до вимог управління проєктами, що реалізовує сучасне бачення та новий підхід до наукових досліджень. Приємно відзначити, що наші молодші колеги не тільки відчули подих змін, але й вдало реалізували їх у представлених проєктах.

Для надання можливості займатись та зменшення ризику захворюваності, кафедра медичної інформатики реалізувала одночасно подвійний режим проведення занять в аудиторії – для осіб, які документально підтвердили отримання повного курсу вакцинації, та дистанційно в онлайн форматі – для здобувачів, які знаходились на самоізоляції через підтверджений випадок COVID-19, та тих, хто документально не підтвердив отримання повного курсу вакцинації.

При заключному анкетуванні здобувачі освіти відмітили: корисність навчання за даною навчальною дисципліною; запропонована програма дозволяє підвищити рівень теоретичної підготовки з основних напрямів власної наукової діяльності; стовідсоткову насиченість навчального матеріалу новою для здобувачів інформацією; практичну спрямованість навчального матеріалу, а також чіткість, логічність і послідовність викладання. Висловлено подяки за змістовний курс і забезпечення високої якості освітнього процесу.

Кафедра медичної інформатики висловлює вдячність за співпрацю та рекомендації з покращення освітнього процесу.