28-29 січня 2022 року в містах Ужгород, Мукачево та Тячів науково-педагогічні працівники кафедри ядерної медицини, радіаційної онкології та радіаційної безпеки факультету підвищення кваліфікації викладачів під керівництвом завідувача кафедри Павла Короля та за активної участі доцента кафедри Юрія Коваленка взяли участь у Виїзній школі цифрових технологій: «Як забезпечити доступність та ефективність рентгенодіагностики в сучасних умовах».

Фото.1. Під час круглого столу учасники Школи знайомляться з організацією роботи кабінету цифрової рентгенографії приватного медичного центру

Особливістю даного заходу, організованого Всеукраїнською асоціацією рентгенологів спільно з Центром рентгенівських технологій АРУ та видавничо-інформаційним центром «Медицина України», стало те, що крім рентгенологів у ній взяли участь лікарі первинної ланки медичної допомоги.

Під час відвідування медичних закладів різних форм власності та круглих столів, що проводилися після таких відвідувань, учасники школи цифрових технології (ШЦТ) обговорювали важливість та потребу в рентгенодіагностиці на первинній ланці медичної допомоги, в яких рентгенологічних дослідженнях існує найбільша потреба, що саме необхідно для забезпечення сімейних лікарів і лікарів загальної практики ефективною рентгенодіагностикою.

Зауважимо на ще одну особливістю проведеної Школи – її практична спрямованість: своїм досвідом роботи з учасниками ШЦТ ділилися рентгенологи, які безпосередньо працюють із лікарями первинної ланки. Вони показали слухачам, що за допомогою легкого цифрового рентгенодіагностичного комплексу, оснащеного рентгенівським випромінювачем із вихідною потужністю 5.0 кВт можна виконувати практично всі необхідні рентгенографічні дослідження. Завдяки проведеним дозиметричним вимірюванням, що виконано поряд із працюючим легким цифровим рентгенодіагностичним комплексом, учасники ШЦТ змогли наочно переконатися в безпечності рентгенографічних досліджень не тільки для персоналу, але й для пацієнтів, а також що небезпека рентгенодіагностики в країні перевищена в 1000 разів.

Фото.2 Лікар-рентгенолог розповідає учасникам Школи про особливості  виконання різних  рентгенографічних досліджень на легкому цифровому рентгенодіагностичному комплексі

Серед інших питань обговорювались підготовка операторів цифрових рентгенодіагностичних систем, дистанційної роботи рентгенологів, використання штучного інтелекту. Поєднання навчальних занять із активним здоровим відпочинком сприяло кращому засвоєнню навчального матеріалу. При підведенні підсумків проведеної ШЦТ всі її учасники дали позитивну оцінку заходу та висловились про отримання незабутніх враження від неї.