Search

 
 

25 лютого 2021 року в місті Києві,  у режимі онлайн-трансляції на платформі Youtube, було проведено ювілейну науково-практичну конференцію з міжнародною участю  «Неврологічні читання (X) пам’яті Д. І. Панченка».

Конференція недарма традиційно  проводиться в кінці лютого, адже 24 лютого Дмитро Панченко завжди святкував свій день народження у колі учнів, і цього року йому б виповнилося 115 років. Напередодні проведення конференції співробітники кафедри неврології і рефлексотерапії НУОЗ України  імені П. Л. Шупика вшанували пам’ять видатного науковця і педагога, засновника неврологічної школи Університету професора Дмитра Панченка, поклавши квіти на його могилу. 

Ініціатором проведення конференції виступила кафедра неврології і рефлексотерапії Інституту сімейної медицини. Конференція була внесена до Реєстру з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій на 2021 рік  МОЗ та НАМН України та проходила в межах планової НДР кафедри неврології і рефлексотерапії: «Діагностика, лікування, проведення реабілітаційних заходів з використанням методів рефлексотерапії при захворюваннях нервової системи».

Зі словами привітання виступили професор Н. Свиридова і д. мед. н. Г. Чуприна, які також поінформували учасників конференції про важливу подію в науковому світі України — перейменування «НМАПО імені П. Л. Шупика» в «НУОЗ України імені  П. Л. Шупика». Професор Свиридова у своїй спільній доповіді з іншими співробітниками кафедри та клінічної бази (Г. Чуприною, Є. Труфановим, Т. Парнікозою, І. Довгим, В. Середою, Р. Суліком, Н. Ханенко, Т. Чередніченко, А. Галушою) – «Панченко Дмитро Іванович – видатний вчений-невролог, педагог, лікар (до 115-ї річниці від дня народження вчителя)» — розказала про життєвий шлях і наукові досягнення професора Панченка та його учнів.

У спільній доповіді з  Mirjana Drigant (Медична клініка PEJA of Serbia, Сербія), Н. Інгулою  (Інсультний центр КНП КОР КОКЛ, Київ, Україна) – «Інсульт: особливості лікування хворих в період пандемії COVID-2019»  професор Свиридова навела  найактуальніші моменти лікування інсультних хворих. Вкрай цікаву для слухачів та актуальну наукову доповідь «Небезпечний головний біль» прочитав почесний зарубіжний гість конференції: Хершид Кхан (професор медицини, відділення неврології інсульту, кафедра медицини університету Альберти, Канада).