Незважаючи на карантинні обмеження, що викликані пандемією коронавирусной інфекції, кафедра анестезіології та інтенсівної терапії не припиняє свої наукові дослідження.  Цього року кафедра буде презентувати свої наукові дослідження у межах щорічного конгресу Австралійського та Новозеландського коледжу анестезіологів та конгресу факультету медицини болю (The ANZCA ASM from Melbourne), який відбудеться в режимі он-лайн 27 квітня - 4 травня 2021 року у Австралії.

Дослідження, які будуть представлені на даному конгресі,  проведені під керівництвом завідувача кафедри О. Лоскутова та будуть продемонстровані у форматі електронної доповіді (E-Poster).

Теми доповідей присвячені сучасному безопіоїдному та малоопіоїдному анестезіологічному веденню пацієнтів під час оперативних втручань у кардіохірургії зі штучним кровообігом. Метою досліджень було порівняти вплив малоопіоїдної анестезії та звичайної опіоїдної анестезії на реабілітацію пацієнтів у післяопераційному періоді. В результаті проведених досліджень було встановлено, що анальгезія з низьким вмістом опіоїдів забезпечувала адекватний знеболюючий ефект, скорочувала терміни екстубації, підвищувала якість реабілітації, покращувала комфорт пацієнтів та скорочувала тривалість перебування в реанімації.

Дана тематика, яку розробляє кафедра, в даний час є актуальним і перспективним клінічним напрямком. Результати досліджень вже були представлені у вітчизняних і зарубіжних наукових європейських журналах, а в цьому році дана тематика зацікавила і наших австралійських колег, що було виражено в запрошенні виступити з доповіддю на форумі такого високого рівня.

Надалі кафедра продовжить роботу в цих напрямках і буде розширювати рамки міжнародного співробітництва, що безсумнівно стане внеском у велику наукову роботу, яку проводить Національний університет охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика.