Кафедра анестезіології та інтенсивної терапії взяла участь у роботі ХХ ювілейної Міжнародної  науково-практичної конференції «Тенденції розвитку медичних бібліотек України і виклики сучасного інформаційного суспільства», яка відбулася 19 травня 2021 року у приміщенні  Національної наукової медичної бібліотеки України (ННМБУ).

Форум був організований ННМБУ, Науковою бібліотекою Ужгородського національного університету, Секцією працівників медичних бібліотек Української бібліотечної асоціації. Захід відбувся у форматах онлайн і офлайн.

Конференцію відкрила виконуюча обов'язки генерального директора ННМБУ, заслужений працівник культури України Т. Остапенко, яка зазначила основну мету діяльності медичних книгозбірень у сучасних умовах – швидко адаптуватися та зробити все можливе для того, щоб медики, науковці, студенти відчули турботу про своєчасне забезпечення їх новітньою інформацією.

З вітальними словами до учасників конференції звернулися почесні гості конференції: професор О. Богомолець, радниця посла Республіки Польща в Україні пані Е. Матушек-Загата, професор М. Бадюк, Президентка ВГО Української бібліотечної асоціації О. Бруй.  Вітальне слово від ректора Ужгородського національного університету, професора В. Смоланки зачитала директорка Наукової бібліотеки Ужгородського національного університету М. Медведь. Від імені читачів ННМБУ учасників конференції привітав доцент кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного університету охорони здоров’я України Ю. Марков. При цьому колективу ННМБУ було подароване видання «Сторінки історії анестезіології України» за редакцією завідувача кафедри анестезіології та інтенсивної терапії професора О. Лоскутова.

З доповідями виступили: професор І. Пасько, Президент спілки «Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів» О. Афонін, директорка Головної бібліотеки Варшавського медичного університету пані І. Утрата; лікар, історик медицини К. Круліковські, представники медичних і немедичних бібліотек України та інші.

За результатами форуму було прийнято резолюцію та озвучено сподівання на нові професійні зустрічі й живе спілкування.