З 1-го по 15 червня 2021 року на кафедрі хірургії та судинної хірургії Національного університету охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика (завідувач кафедри – професор С. Саволюк) проходив вперше новий цикл тематичного удосконалення  — «Ультразвуковий супровід у флебології».

Тематичний план циклу, його теоретична та практична складова розраховані на загальнихї хірургів, що планують займаються або вже виконують малоінвазивні операції при варикозній хворобі вен нижніх кінцівок та її ускладненнях, флебологів та лікарів фунціональної (ультразвукової) діагностики.

Головним пріоритетом навчального плану циклу є формування безпечної хірургічної стратегії при плануванні та виконанні малоінвазивних (пункційних та ендовенозних) операцій при варикозній хворобі вен нижніх кінцівок, в тому числі при її ускладнених формах та коморбідних клінічних ситуаціях, що забезпечить післяопераційний перебіг без ускладнень.

Основні акценти в теоретичній та практичній програмі циклу є набуття знань та практичних навиків щодо ультразвукових основ хірургічної анатомії поверхневої та глубокої венозної системи, особливостей передопераційного обстеження пацієнтів для визначення клінічних особливостей та передопераційного планування необхідного обсягу та методів малоінвазивної інтервенції, передопераційного картування хіругічних моментів для визначення виду втручання, ультразвукових інтраопераційних феноменів ендовенозних втручань (радіочастотна абляція, лазерна коагуляція, електрозварочна облітерація) та склеротерапії, моментів позиціонування ендовенозних інструментів та виконання темесцентної анестезії, особливостей динамічного післяопераційного моніторингу анатомічних та функціональних результатів хірургічних операцій в різні терміни спостереження за пацієнтом.

Навчання на циклі тематичного удосконалення побудовано в форматі безпосередньої участі слухачів на етапах передопераційного обстеження та картування, в операційній шляхом участі в якості асистента, в тому числі виконуючи окремі етапи хірургічного втручання, та в післяопераційному моніторингу пацієнтів з різними термінами після втручань з приводу варикозної хвороби вен нижніх кінцівок.

Практично орієнтоване навчання, участь в оперативних втручаннях та клінічних розборах на всіх етапах курації пацієнта викликає жвавий інтерес та зацікавленість програмою циклу слухачів з профільних хірургічних відділень державних та приватних лікувальних установ.