Міжнародна науково-практична конференція «Пріоритети розвитку медичних наук у ХХІ столітті» відбулася в місті Одеса в умовах карантину 19—21 березня 2021 року. Метою конференції було здійснення комплексного наукового розгляду сучасного стану медичних наук в Україні та світі із залученням зусиль науковців, аспірантів, студентів з усіх куточків України та зарубіжних держав, які досліджують проблеми охорони здоров'я.

На конференції розглянули загальні проблеми клінічної та профілактичної медицини. Представниками НУОЗ України імені П. Л. Шупика на конференції були співробітники кафедри загальної та невідкладної хірургії: завідувач кафедри, професор Вадим Крижевський, професор Євген Колесников, аспірантка кафедри Анастасія Ігнатьєва, які виступили з доповіддю «Morbid obesity as somatic and aesthetic problem: aesthetic contouring of the body after excessive weight loss» («Морбідне ожиріння як соматична та естетична проблема: естетичний контуринг тіла після значної втрати ваги»), де обговорювалися питання хірургічного лікування, тактики і техніки втручань у пацієнтів з ускладненими формами морбідного ожиріння, гінекомастією, масивною і швидкою втратою ваги.

Авторами презентації обговорювалися також особливості ведення післяопераційного періоду і профілактики можливих ускладнень. Після масивної і швидкої втрати ваги в результаті баріатричних хірургічних втручань виникає необхідність у проведенні декількох (3—5) операцій за досить короткий час. Тому важливе значення має підготовка таких пацієнтів до операції: стабілізація ваги, контроль рівня гемоглобіну, моніторинг обміну заліза, білків, мікроелементів та інших параметрів. Особливу увагу було звернено на актуальну й часто обговорювану проблему стадійності виконання операцій з хірургічного контурингу тіла.

Конференція була проведена в режимі онлайн і викликала жвавий інтерес у лікарів, наукових співробітників і студентів країни.

Корисність матеріалу: 84.5% - 4 Голосів
Доступність матеріалу: 84.75% - 4 Голосів