Кафедра анестезіології та інтенсивної терапії прийняла участь у роботі наукової історико-термінологічної конференції Всеукраїнського лікарського товариства (ВУЛТ) «30-річчя Незалежності України і Всеукраїнське лікарське товариство», яка відбулася 30 червня 2021 року у приміщенні Національної наукової медичної бібліотеки України (в.о. генерального директора Тетяна Остапенко). Захід відбувся у форматах онлайн і офлайн.

Із вступним словом до учасників конференції звернувся президент ВУЛТ Олег Мусій. Вітальні промови прозвучали від Любомира Пирога – академіка НАМН України, почесного президента ВУЛТ, Станіслава Нечаїва – голови Історико-термінологічної комісії ВУЛТ, Ірини Мазур – професора,  Представника України в Постійному комітеті лікарів Європи (СРМЕ), Даніеля Карабаєва – голови правління ВУЛТ.

Програмні питання конференції охоплювали наступні проблеми – історія української медицини, участь українських медиків і ВУЛТ у патріотичних подіях,  медична термінологія тощо. Серед інших з доповідями виступив доцент кафедри анестезіології та інтенсивної терапії, к.мед.н. Юрій Марков: «Етапи історії кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л.  Шупика» та «Троцевич Володимир Олексійович – видатний вітчизняний лікар-анестезіолог».

За результатами конференції було прийнято резолюцію.