Google search

 
 

В останні роки у світі все більш актуальною стає проблема розвитку побічних реакцій в результаті використання в медицині діагностичних і лікарських засобів (ЛЗ). Так, за даними різних авторів, подібні реакції відзначаються у 10–30% населення, в 3% випадків є причиною звернення до лікарів, у 5% – причиною госпіталізації, у 3% – приводом для проведення інтенсивної терапії, у 12 % – призводять до істотного подовження термінів перебування хворих у стаціонарі, а в 1% пацієнтів взагалі можуть бути причиною летального результату.

Не менш важливою є також проблема харчової алергії, від якої потерпає 5–6 % дітей та 3–7% дорослих осіб. 

Проблемам діагностики, лікування та профілактики медикаментозної та харчової алергії і була присвячена науково-практична конференція з міжнародною участю «Харчова та медикаментозна алергія: виявити, врятувати, попередити», яка була організована і проведена Асоціацією алергологів України в рамках проекту «Життя без алергії». Робота конференції відбувалася в онлайн режимі 10–11 вересня 2021 року за участі лікарів різного фаху. 

Співробітники кафедри фтизіатрії та пульмонології Інституту сімейної медицини Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика не залишилися осторонь такої важливої події і взяли активну участь у роботі конференції.

 

Професор Сергій Зайков, один із модераторів конференції, зробив доповідь на тему: «Пацієнт з медикаментозною алергією: нюанси діагностики та лікування», а доцент кафедри Людмила Юдіна – доповідь на тему: «Муколітики для санації бронхіального дерева при ХОЗЛ: ефективність та безпечність».

 

Під час конференції представлені інші цікаві науково-практичні доповіді відомих іноземних та вітчизняних фахівців за тематикою діагностики, диференційної діагностики, особливостей перебігу, підходів до лікування та профілактики не лише медикаментозної та харчової алергії, але й бронхіальної астми, алергічного риніту, кропив’янки, спадкового ангіоневротичного набряку, анафілаксії. Наприкінці роботи конференції проведений майстер-клас з надання невідкладної допомоги пацієнту з анафілаксією.

 

Слід зазначити, що у процесі роботи конференції та після її закінчення від слухачів були отримали численні схвальні відгуки щодо організації проведення конференції та якості доповідей.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також