17–18-го вересня в Києві відбувся гранд-раунд, організований Українською діабетологічною асоціацією, присвячений дуже актуальній проблемі – кардіометаболічним захворюванням. Головуючим на гранд-раунді був  завідувач кафедри діабетології Національної університету охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика член-кореспондент Національної академії медичних наук України Б. Маньковский.

Кардіометаболічні захворювання є поєднанням порушення метаболізму, перш за все, цукрового діабету 2-го типу та предіабету, серцево-судинних захворювань, таких як серцева недостатність, артеріальна гіпертензія та інші, ожиріння та інших патологічних станів. Гранд-раунд проходив у змішаному форматі – безпосередньо в залі зібралось понад 200 докторів і понад 37 тисяч учасників підключалися до засідання в режимі on-line.

На конференції виступили провідний ендокринолог Хорватії професор Даріо Рахеліч, який прилетів до Києва, один з найвідомійших кардіологів Сполучених Штатів Америки, професор Михайло Косібород (дистанційно, але в режимі реального часу), а також провідні кардіологи, гінекологи і ендокринологи нашої країни. Були розглянуті сучасні можливості діагностики та ефективного лікування пацієнтів з кардіометаболічними захворюваннями. Всі доповідачі підкреслювали, що нагальною потребою є створення кардіометаболічного відділеня для надання медичної допомоги таким пацієнтам.