З 30 вересня по 2 жовтня відбувся масштабний онкологічний захід – XIV З’їзд онкологів та радіологів України, присвячений 100-річчю Національного інституту раку. Знакова подія пройшла у м. Києві в НСК «Олімпійський» під патронатом Міністерства охорони здоров’я України, Національної академії наук України, Національної академії медичних наук України, об’єднавши українських спеціалістів і колег із понад 10 інших країн.

На З’їзді, присвяченому питанням онкології, хірургії, променевої терапії та хіміотерапії, особливу увагу спікери приділили ранній діагностиці злоякісних захворювань і новітнім методикам лікування. Медичний форум був організований посекційно з урахуванням усіх аспектів протиракової боротьби: новітні парадигми онкологічної служби, проблеми та досягнення абдомінальної онкології, секція відео-операцій, секція пухлин органів грудної порожнини тощо.

Активну участь у З’їзді на секції «Променева діагностика» під головуванням чл.-кор. НАМН України Ірини Дикан, професора Тетяни Головко, професора Тетяни Бабкіної та президента Асоціації радіологів України д.мед.н. Тетяни Ялинської взяла кафедра радіології НУОЗ України імені П. Л. Шупика. Особливу увагу спікери приділили актуальним питанням променевої діагностики, поділились власним досвідом і найсучаснішою інформацією про діагностику та новітні методики лікування. Реаліям радіологічної служби України присвячено доповідь д.мед.н. Тетяни Ялинської, а завідувачка кафедри радіології Університету професор Тетяна Бабкіна виступила з доповіддю «Сучасна радіологічна діагностика та променева терапія захворювань голови та шиї».

Не зважаючи на труднощі, спричинені пандемією COVID-19, XIV З’їзд онкологів та радіологів України відбувся, знову підтвердивши, що досягнення в онкології, хірургії, променевій терапії, сучасна медична практика має завдячувати передовій фундаментальній науці, ґрунтуватися на її досягненнях.