Google search

 
 

28 жовтня 2021 року відбулась локальна конференція Асоціації анестезіологів м. Києва, яка була присвячена актуальним питанням застосування внутрішньовенного лідокаїну в практиці анестезіолога та лікаря інтенсивної терапії. Організаторами конференції виступили Асоціація анестезіологів м. Києва і кафедра дитячої анестезіології та інтенсивної терапії НУОЗ України імені П. Л. Шупика.

Дотримуючись вимог карантину, конференцію було проведено у віртуальному форматі на платформі GoToMeeting. У заході взяли участь лікарі анестезіологи м. Києва, лікарі-інтерни та слухачі кафедри дитячої анестезіології та інтенсивної терапії.

В представлених доповідях висвітлювались особливості системного застосування лідокаїну.  Про використання лідокаїну при періопераційному знеболенні розповіла К. Бєлка, доцент кафедри хірургії, анестезіології та інтенсивної терапії післядипломної освіти НМУ імені О. О. Богомольця. В своїй доповіді вона окреслила схеми та дози призначення лідокаїну, як адьювантного препарату у загальній програмі лікування періопераційного болю. Майор медичної служби військового госпіталю А. Кузнецов, виступив із доповіддю про застосування лідокаїну для знеболення при вогнепальних пораненнях кінцівок, в якій Андрій Дмитрович поділився досвідом використання лідокаїну у поранених. Особливу зацікавленість викликала доповідь завідувача відділення реанімації та аспіранта кафедри дитячої анестезіології та інтенсивної терапії Р. Зацаринного. Роман Андрійович показав результати власного дослідження та поділився досвідом щодо використання внутрішньовенного лідокаїну при операціях резекції печінки на базі Національного інституту хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова.

Велику увагу приділялось і можливості застосування лідокаїну в інтенсивній терапії. Зокрема, доцент М. Пилипенко, к.мед.н., завідувач відділенням анестезіології та інтенсивної терапії Інституту нейрохірургії імені академіка А. П. Ромоданова, окреслив передумови для включення внутрішньовенного лідокаїну в терапію пацієнтів з епілепсією. А доцент кафедри дитячої анестезіології та інтенсивної терапії к.мед.н. Л. Танцюра навела доказову базу щодо застосування лідокаїну при серцево-легеневій реанімації у дорослих та дітей. На завершення конференції, асистент кафедри дитячої анестезіології та інтенсивної терапії І. Кисельова у своїй доповіді зазначила заходи щодо безпечного використання лідокаїну в анестезіологічній практиці та в інтенсивній терапії.

Кожна з доповідей супроводжувалась жвавим обговорюванням, що свідчило про великий інтерес лікарів анестезіологів до представленої тематики. Наприкінці конференції учасники відмітили вагому актуальність отриманої інформації та висловили побажання продовжувати в подальшому проведення локальних конференцій Асоціації у віртуальному форматі.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу