5 лютого 2022 року під егідою Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика відбувся Всеукраїнський саміт асоціацій: «Інновації у формуванні та збереженні здоров’я нації».

На Саміті була презентована щойно створена Незалежна асоціація нутріціологів та дієтологів України, головою правління якої стала професор, завідувач кафедри дитячих та підліткових захворювань НУОЗ України імені П.Л. Шупика  Г. Бекетова,  віце-президентом - доцент кафедри дитячих і підліткових захворювань О.Солдатова.

Враховуючи епідеміологічну ситуацію в Україні, Саміт був проведений у змішаному (он-лайн та оф-лайн) форматі.

В заході взяли участь провідні відомі науковці України член-кор. НАМН України, професор Г. Бекетова, професор Т. Уманець, професор О. Ошлянська, д.мед.н. О. Речкіна, к.мед.н. О. Наумова, к.мед.н. О. Кириленко, доцент Н. Молочек,  доцент О. Солдатова, доцент І. Горячева.

Метою Саміту було розповісти якомога більшій кількості лікарів про сучасні аспекти розвитку нутриціології та дієтології в Україні, про правильне харчування, як один з найважливіших компонентів здорового способу життя, про дієтлогічні підходи до профілактики і корекції метаболічного синдрому, алергічної, гастроентерологічної, кардіоревматологічної та інших патологій.

Науково-педагогічні працівники кафедри дитячих і підліткових захворювань Національного університету охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика під керівництвом професора Г. Бекетової взяли активну участь як у підготовці, так і роботі Саміту. Доповіді член.-кор. НАМН України Г. Бекетової та доцентів к.мед.н. О. Солдатової і к.мед.н. І. Горячевої стосувалися актуальних питань безпечного харчування дітей з целіакією та біоелементозів, проблем грудного вигодовування та отримали багато схвальних відгуків від слухачів, що ще раз підтверджує інтерес медичної спільноти до висвітлених  питань.

Саміт відвідали понад 1200 лікарів різних спеціальностей, що підкреслює необхідність, важливість та доцільність проведення НУОЗ України імені П.Л. Шупика та профільних асоціацій освітніх заходів у цьому перспективному напрямку медицини.