Кандидат медичних наук, доцент.

Захистила кандидатську дисертацію на тему «Исходы и реабилитация реконвалесцентов после вирусных менингоэнцэфалитов». До роботи на кафедрі більш ніж 10 років працювала науковим співробітником відділу нейроінфекцій КНДІ інфекційних захворювань.

Автор 115 наукових праць, в тому числі навчального посібника та довідника, 16 раціоналізаторських пропозицій. Є співавтором тестових питань до комп’ютерного програми іспиту з неврології для лікарів-неврологів України.

Доцент Новікова О. В. відповідає за лікувальну роботу кафедри, а також за направленнями консультує госпіталь МВС, клінічну лікарню «Феофанія» ДУС України та Центральний клінічний госпіталь державної прикордонної служби України. Має вищу кваліфікаційну лікарську категорію з неврології.