15 лютого 2021 року, о 10:00 в прес-центрі інформаційного агентства «Українські новини» відбулася прес-конференція, присвячена старту всеукраїнської програми «Врятуй собі життя - перевірся на діабет», в межах якої скринінг на діабет пройдуть до 1 мільйона українців. Головним експертом цього проекту став завідувач кафедри діабетології Інституту сімейної медицини НУОЗ України імені П. Л. Шупика чл.-кор. НАМН України, професор Борис Маньковський.

Головною тезою прес-конференції було – «Люди із цукровим діабетом найчастіше хворіють на COVID – 19 - це факт, підтверджений сумною статистикою».

В Україні понад 1 млн людей не знають, що живуть із діабетом. Вчасна діагностика цього небезпечного захворювання допоможе врятувати життя.

Всеукраїнська програма «Врятуй собі життя - перевірся на діабет» спрямована на популяризацію профілактики цього захворювання і організацію масового проведення скринінгу для його виявлення на ранніх стадіях.