13 березня в Києві відбулось чергове навчання в Школі цифрових технологій  на тему «Променева діагностика змін легень при COVID-19». В організації та роботі Школи активну участь взяв доцент кафедри ядерної медицини, радіаційної онкології та радіаційної безпеки к.т.н. Юрій Коваленко.

На жаль, через обмеження міжрегіональних перевезень не всі зареєстровані представники 12 регіонів країни змогли взяти участь у роботі Школи, проте організатори заходу потурбувалися, щоб усі мали можливість отримати її відеоматеріали.

Перша доповідь була присвячена клініці та діагностиці хворих на COVID-19 в інтенсивній терапії, яку від групи авторів із четвертої міської лікарні міста Києва представив В. Лукіянчук. Президент Всеукраїнської асоціації рентгенологів професор Олена Шармазанова ознайомила слухачів із Міжнародними рекомендаціями стосовно променевої діагностики в умовах пандемії COVID-19, а представниця Української асоціації фахівців з ультразвукової діагностики Інесса Сафонова – з розробленим українськими спеціалістами протоколом ультразвукового дослідження  легень при COVID-19. Також були представлені доповіді з використання в діагностиці COVID-19 як комп’ютерної томографії, так і рентгенографії та томосинтезу.

Безпеці радіологічних досліджень при діагностиці COVID-19 та підвищення їх ефективності були присвячені доповіді Юрія Коваленка та Сергія Балашова. А на завершення Школи Олена Шармазанова розповіла її слухачам, спираючись на власні спостереження та матеріали Європейського конгресу радіологів ECR-2021, про наслідки COVID-19, зокрема про зміни в легенях пацієнтів, які перехворіли на COVID-19, що будуть ще довго спостерігатися при радіологічній візуалізації.

Цікавою стала дискусія при підбиванні підсумків роботи Школи стосовно коректності рентгенологічних висновків при діагностиці змін у легенях, обумовлених COVID-19. Приємно також відмітити, що серед учасників і доповідачів Школи було багато молоді. Кінцеві виступи учасників Школи свідчили про те, що вона була корисною та успішною.

Організатори Школи цифрових технологій подякували присутнім за участь та запросили на наступні заплановані заходи Всеукраїнської асоціації рентгенологів у містах Тячів і Кам’янець-Подільський.