1—3 квітня 2021 року відбулась науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання нефрології, діалізу та трансплантації – День нирки в Україні 2021», присвячена Всесвітньому дню нирки (World Kidney Day 2021). Організатором заходу виступила кафедра нефрології та нирковозамісної терапії НУОЗ України імені П. Л. Шупика.

У 2021 році Всесвітній день нирки проходив під гаслом «Жити добре з хворобою нирок». Учасників науково-практичної конференції привітав завідувач кафедри нефрології та нирковозамісної терапії, президент Української асоціації нефрологів/Української асоціації дитячих нефрологів професор Д. Іванов.

У межах проведення науково-практичної конференції в перший день обговорювались питання діагностики, лікування та ренопротекції трьох провідних нозологій як причини хронічної хвороби нирок: цукрового діабету 2-го типу, артеріальної гіпертензії, CAKUT-синдрому. Другий день науково-практичної конференції присвячувався питанням нирковозамісної терапії та тематиці COVID-19 – теоретичним аспектам, практичному досвіду для лікаря та пацієнта, найчастішим помилкам при наданні медичної допомоги пацієнтам із захворюванням нирок.

Родзинкою заходу стала секція, присвячена питанням дитячої нефрології. Адже в ній безпосередньо розглядались найцікавіші і найскладніші питання, включно з генетичними дослідженнями захворювань нирок, які стали невід'ємною складовою дитячої нефрології, визначаючи вектор патогенетичного лікування і впливаючи безпосередньо на перебіг захворювання і перспективи застосування нирковозамісної терапії.

Завідувач кафедри нефрології та нирковозамісної терапії професор

Д. Іванов у межах заходу провів майстер-клас «Дитяча нефрологія: сучасні знання. Гормонорезистентний нефротичний синдром. Інфекції сечової системи. Харчування». Декан терапевтичного факультету, доцент кафедри нефрології та нирковозамісної терапії С. Кушніренко  провела майстер-клас «Тубулопатії в практиці дитячого нефролога».

У межах науково-практичної конференції відбулося засідання Української асоціації нефрологів/Української асоціації дитячих нефрологів, представників суміжних кафедр з питань вдосконалення програм підготовки спеціалістів — нефрологів, дитячих нефрологів. Учасниками зібрання було обговорено та прийнято проєкт рішення конференції.