4 червня 2021 року у режимі онлайн відбулась конференція для експертів «Перспективи використання альбуміну в терапії ургентних станів».

Захід проводили провідні спеціалісті з анестезіології та інтенсивної терапії: професори С. Дубров, О. Лоскутов, О. Сорокіна та Р. Ткаченко.

У роботі конференції взяли участь співробітники кафедри комбустіології та пластичної хірургії професори Г. Козинець та О. Жернов, доцент В. Циганков та асистент В. Шендрик.

Участь у конференції важлива для співробітників кафедри, аспірантів кафедри, які виконують дисертаційну роботу з комбустіології, розвитку наукових напрямків кафедри.

Така конференція проведена вперше, і на ній було розглянуто наступні питання: використання препарату «Альбумін» при ургентних станах; фізіологічна роль альбуміну в організмі (транспортна, лігандзв’язуюча, волемічна, антиагрегантна); участь альбуміну в біохімічних та ендотеліотропних функціях; упровадження нових препаратів альбуміну в практику лікування опіків.

Вивчення нових засобів для інтенсивної терапії опіків є важливим як для комбустіологів, так і для лікарів-анестезіологів.

У підсумку на конференції були зроблені висновки щодо можливості та ефективності застосування нового сучасного препарату альбумін 20–25 % для лікування критичних станів в комбустіології.

Планується включення матеріалів, отриманих на конференції, у програму підготовки спеціалістів під час циклів тематичного удосконалення.