23-24 вересня 2021 р. відбулася І-а науково-практична конференція з міжнародною участю «Охматдитівські читання».

Співробітники кафедри медичної та лабораторної генетики взяли активну участь в одній із секцій конференції – «Секція медичної генетики та орфанних захворювань».

Зав. кафедрою, чл.-кор. НАМН України, професор Н. Горовенко була модератором засідання секції та виступила з доповіддю «Діагностика та лікування спадкових орфанних захворювань: вчора, сьогодні, завтра». У своїй доповіді Наталія Григорівна освітила стан діагностики та лікування орфанних захворювань в Україні. Н. Горовенко акцентувала увагу слухачів на бурхливому розвитку методів сучасної діагностики та появі нових методів лікування, зокрема, генної терапії.

У співавторстві із колегами з Охматдиту було зроблено доповіді доцентом, к. мед. н Л. Шейко на тему «Принципи динамічного спостереження індивідуалізованої терапії пацієнтів з муковісцидозом в умовах стаціонару» та доцентом, к.б.н. О. Євсеєнкової на тему «Генетична характеристика гемобластозів у дітей в Україні», в яких було продемонстровано результати багаторічної спільної співпраці у діагностиці та консультуванні пацієнтів з орфанною патологією.

Актуальність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів