19 квітня 2024 року у м. Київ в очному форматі відбувся форум експертів «Сучасні стратегії профілактики ВПЛ-обумовлених захворювань.

Які кроки необхідні в Україні?» в якому прийняли участь співробітники НУОЗ України імені П.Л. Шупика чл.-кор. НАМН України професор Олександр Толстанов, проректор з науково-педагогічної роботи та доцент Тетяна Бухановська, учений секретар. Модератором заходу виступила чл.-кор. НАМН України професор Тетяна Татарчук, заступник директора ДУ «Інститут педіатрія, акушерства і гінекології імені акад. О. М. Лук’янової НАМН України».

Форум відкрив академік НАМН України професор Юрій Антипкін, директор ДУ «Інститут педіатрія, акушерства і гінекології імені акад. О. М. Лук’янової НАМН України».

Захід був присвячений обговоренню питань щодо необхідного статусу вакцинації проти папілома вірусної інфекції в Україні, визначенню перспектив включення вакцинації від ВПЛ до Національного календаря щеплень в Україні, виявленню потенційних бар’єрів та викликів для впровадження змін в поточну клінічну практику, виявленню основних шляхів для підтримки національної стратегії «Щодо профілактики, ранньої діагностики та лікування злоякісних новоутворень», їх впливу на поточну та майбутню тактику вакцинації пацієнтів від ВПЛ в Україні.

З доповідями виступили чл.-кор. НАМН України професор Тетяна Татарчук, доцент Федір Лапій та професор Наталія Володько.

В обговоренні прийняли участь чл.-кор. НАМН України професор Олександр Толстанов, професор Ірина Волошина, професор Сергій Крамарев, доцент Тетяна Бухановська та доцент Оксана Тихолаз.

В заході також прийняли участь доцент Валерій Зуб, голова підкомітету з питань профілактики та боротьби з онкологічними захворюваннями Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації та Тетяна Орабіна, директор Департаменту медичних послуг МОЗ України.

Наприкінці заходу прийнято резолюцію форуму експертів.