Кафедра медичної інформатики НУОЗ України імені П.Л. Шупика разом з Деггендорфським інститутом технологій (Німеччина) розпочала створення та впровадження нової стратегії «Єдиний освітянський простір».
У рамках цієї стратегії 15—19 квітня цього року, за пропозицією Управління справами президента Казахстану, був проведений вебінар «Інструменти цифрової охорони здоров'я: від телемедицини та дистанційного спостереження до інтелектуальних датчиків і медичних гаджетів».
Він проводився в дистанційному форматі для співробітників Управління справами Президента Казахстану і складався з шести лекцій: введення в цифрову охорону здоров'я: визначення, класифікація, види і методи, переваги та обмеження; практичні додатки і послуги телемедицини в різних клінічних областях; інструменти електронної охорони здоров'я: інформаційні системи і принципи електронної документації (електронні медичні картки); принципи кодування даних, термінологічні та класифікаційні системи, онтологія, цифрові системи вироблення рішень; мобільні додатки цифрового охорони здоров'я та віддаленого моніторингу пацієнтів; системи штучного інтелекту і персоналізована медицина («медицина 4П»).
Кожна сторона провела по три лекції.
Проведенню вебінара передувала велика робота з погодження дескрипторного та тезаурусного словників, які й надалі будуть використовуватися в проведенні сумісних семінарів, конференцій, навчанні магістрів та аспірантів.
Вебінар мав значний резонанс. Обговорюється його розширення для лікарів Казахстану.
Кафедра медичної інформатики запрошує колег приєднатися до ініціативи створення єдиного освітянського простору.