Search

 
 

Осінь – пора ряду заходів, що сприяють вдосконаленню медичної допомоги онкогінекологічним хворим.

20 вересня – Всесвітній день гінекологічної онкології (GO_day), започаткований Європейським товариством гінекологічних онкологів (ESGO) та Європейською мережею груп по захисту інтересів пацієнток (ENGAGE) у 2019 році.

У 2021 році GO_day відзначався на Україні вдруге. Девіз нинішньої кампанії «Інформація – сила, а комунікація – вирішення». Цей девіз відображає головну мету GO_day –  зміцнити союз пацієнток та лікарів. Ініціатори кампанії закликають жінок «Зважся запитати», що означає шукайте інформацію про гінекологічні раки, задавайте запитання лікарям, проходьте регулярні огляди гінеколога.

У цьому році співробітники кафедри онкології, відділення онкогінекології НІР разом із членами молодіжної громадської організації «SciHunt», членами пацієнтської організації жінок з історією гінекологічного раку «Фенікс» приєдналися до заходу у Києві, Миколаєві та Дніпрі. В рамках київського заходу, команда молодих активістів разом з амбасадоркою проекту Engage Teens в Україні студенткою V курсу НМУ імені О. О. Богомольця Лизогуб Маргаритою провели забіг в Голосіївському парку та підготували відео про подію та спосіб долучитися до кампанії.

Доцент кафедри онкології НУОЗ України імені П. Л. Шупика онкогінеколог Наталія Ціп допомогла з рецензуванням та перекладом українською мовою 4 буклетів для пацієнток з питань профілактики, діагностики та лікування гінекологічних раків, що доступні в електронній версії за посиланнями: 

https://drive.google.com/file/d/1T9tc9q32pUdw30WtqxSPFyaELMWDZQvi/view?usp=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/14nEWQPMUIGEw0PcFRis6__EHLhSBReFW/view?usp=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/1ObMIMeSZkqlyNPqVAskT0v8f2CfkRzKq/view?usp=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/1r8_Q8Zyg_Erk0BsqQ86FuZR5GKeEpPoM/view?usp=drivesdk 

Долучайтеся до кампанії в наступному році.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 87.5% - 4 Голосів
Корисність матеріалу: 87.5% - 4 Голосів
Доступність матеріалу: 87.5% - 4 Голосів

Загальна оцінка матеріалу