З 31 січня по 14 лютого 2022 кафедрою медицини праці, психофізіології та медичної екології НУОЗ України імені П. Л. Шупика проведено 2-тижневий цикл тематичного удосконалення «Організація та проведення медичних оглядів і експертиз працюючого населення» (в умовах дистанційного навчання).

У циклі взяли участь 42 лікаря закладів охорони здоров’я Полтавської області, що працюють у складі комісій з медичних оглядів працюючих в шкідливих і небезпечних умовах праці і трудового процесу. Цикл проводився із застосуванням навчальної платформи на базі Google Classroom (офлайн), навчальних вебінарів у системі Zoom і комунікації в групі Viber (онлайн), авторського навчально-методичного забезпечення.

Перед початком навчання здійснено вхідний тестовий контроль, який показав недостатній рівень фахових компетенцій серед слухачів (40,0 % правильних відповідей). Після завершення навчання рівень теоретичних знань слухачів збільшився (в 2,25 рази, 90 % правильних відповідей).

Під час іспиту (за 5-и бальною системою) всі слухачів успішно відповіли на теоретичні питання (серед. бал. – 4,71), розв’язали ситуаційні завдання (4,66) і  склали практичні навички (4,71), що засвідчує оволодіння ними в повному обсязі всіма фаховими компетенціями, передбаченими Навчальною програмою циклу ТУ.

Під час анонімного опитування щодо оцінки якості реалізованої освіти всі слухачі оцінили її на високому організаційному і навчально-методичному рівні, висловили свої враження і побажання: «Дякую за цікаву інформацію», «Дякуємо за терпіння та надані знання», «Дякую за насичений та змістовно викладений матеріал в лекціях», «Дуже вдячна за проведений курс навчання. Корисна інформація для роботи», «Все супер. Я щиро вдячний. Дуже дохідливо і класно», «Так тримати!» та ін.

Висловлені деякими слухачами побажання з питань подальшого покращення якості навчання будуть обговорені на черговому засіданні кафедри (21.02.2022 р.).

В підсумку можна визнати, що набуття лікарями-спеціалістами комісій з медичних оглядів сучасних знань і навичок з питань медицини праці дозволять значно покращити профілактику і ранню діагностику професійної патології серед працюючих на підприємствах Полтавщини.