ТРОНЬКО Микола Дмитрович - завідувач кафедри.

Академік НАМН України за спеціальністю «Радіаційна ендокринологія» (2010),  член-кореспондент НАН України за спеціальністю «Радіаційна медицина» (1992), доктор медичних наук (1984), професор (1989), заслужений діяч науки і технікиУкраїни (1994), лауреат премій: ім. О.О. Богомольця (1989),  Державної преміїУкраїни в галузі науки і техніки (2007), ім. В.П.Комісаренка НАН України в галузі патофізіології, клінічної і експериментальної ендокринології (2008), японської меморіальної премії миру імені доктора Nagai (2012). Нагороджений нагрудним знаком «Знак пошани», орденом «За заслуги» І,  ІІ і ІІІ ступенів, Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України, Грамотою Верховної Ради України «За заслуги перед Українським народом». Працює на кафедрі з 1992 р. Багато років очолює з української сторони роботу Українсько-американського Чорнобильського проекту з вивчення довготривалого впливу аварії на захворювання щитовидної залози. Автор багатьох наукових статей та книг, на які системою Google Scholar зареєстровано 8178 посилання, а h- індекс цитування дорівнює 48 (16.10.2020). Автор більше 37 монографій, 34 Деклараційних патентів на винаходи та авторських свідоцтв. Підготував 12 докторів  та 12 кандидатів наук. Академіка М. Д. Тронька обрано віце-президентом Національної академії медичних наук України (з 2016), Президентом Української діабетичної федерації, членом Наукової ради Президії НАМН України з теоретичної та профілактичної медицини, співголовою Експертної комісії з лікарських засобів для лікування ендокринних захворювань Державного фармакологічного Центру МОЗ України, членом Вченої ради МОЗ України, головою спеціалізованої вченої ради зі спеціальності «Ендокринологія», членом Європейської та Американської асоціацій з вивчення цукрового діабету, членом Європейської тиреоїдної асоціації, головним редактором журналу «Ендокринологія», членом редколегій багатьох вітчизняних і закордонних журналів.

Деякі публікації останніх років:

• Mykola Tronko, Tetiana Bogdanova, Vladimir Saenko, Geraldine Thomas, Ilya Likhtarov, Shunichi Yamashita/ THYROID CANCER IN UKRAINE AFTER CHERNOBYL dosimetry, epidemiology, pathology, molecularbiology. Nagasaki Association for Hibakushas' Medical Care, 2014. 175 s.
  • НД Тронько, КП Зак, ВВ Попова, АК Бутенко Сахарный диабет. Иммунитет. Цитокины.  - К.: Книга-плюс, 2015
  • Tronko M, Brenner AV, Bogdanova T, et al. Thyroid neoplasia risk is increased nearly 30 years after the Chernobyl accident. Int J Cancer 2017; doi: 10.1002/ijc.30857.
  • Investigation of the relationship between radiation dose and gene mutations and fusions in post-Chernobyl thyroid cancer AA Efanov, AV Brenner, TI Bogdanova, LM Kelly, P Liu, MP Little, AI Wald,TronkoM ... 2020, JNCI: Journal of the National Cancer Institute 110 (4), 371-378
  • Utility of gene expression studies in relation to radiation exposure and clinical outcomes: thyroid cancer in the Ukrainian-American cohort and late health effects in a MAYAK … M Abend, RM Pfeiffer, M Port, M Hatch, T Bogdanova, MD Tronko, ...2020 International Journal of Radiation Biology, 1-7