Доктор медичних наук, професор.

З 1993 р. Р.М. Вітовський поєднує хірургічну роботу з викладацькою. Він є одним з організаторів кафедри хірургії серця та магістральних судин. За 27 років роботи на кафедрі пройшов шлях від асистента до професора кафедри. Професор Р.М. Вітовський – провідний фахівець з серцево-судинної хірургії. Автор понад 250 наукових праць і методичних рекомендацій з різних аспектів кардіохірургії, має 12 авторських свідоцтв на винаходи та корисні моделі. Лауреат премії імені М.М. Амосова Президії Національної Академії Наук України 2006 року за монографію «Пухлини серця (проблеми діагностики та хірургічного лікування)». Нагороджений відзнакою НАМН України «Медаль імені М.М. Амосова». h-index за Google Scholar – 4.