Search

Поліщук Микола Єфремович - завідувач кафедри нейрохірургії НУОЗ України імені П.Л. Шупика, член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук, професор

Освіта: Ужгородський державний університет.

Член-кореспондент НАМН України (травматологія, квітень 1997, доктор медичних наук, Заслужений діяч науки і техніки України (1994). Орден князя Ярослава Мудрого V ст. (травень 2004). Ордени Святого Володимира, Нестора Літописця. Почесний громадянин міста Києва (2004). Державний службовець 1-го рангу (жовтень 2006).

Професійна діяльність:

 • 1961—1963 — учитель математики Лип'ятинської 8-річної школи.
 • 1963—1969 — студент Ужгородського державного університету.
 • 1966—1969 — медбрат неврологічного відділення Ужгородської обласної лікарні.
 • 1969—1970 — лікар-анестезіолог Великоберезнянської райлікарні Закарпатської області.
 • 1970—1972 — клінічний ординатор, 1972—1974 — аспірант Київського НДІ хірургії.
 • 1974 — лікар-нейрохірург Київського НДІ нейрохірургії.
 • 1974—1983 — асистент кафедри нейрохірургії Київського інституту удосконалення лікарів.
 • 1983—1992 — старший науковий працівник Київського НДІ нейрохірургії.
 • 1992—1995 — директор клініки невідкладної нейрохірургії, заступник генерального директора Науково-практичного об'єднання швидкої медичної допомоги та медицини катастроф.
 • З липня 1993 — завідувач кафедри нейрохірургії Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика

Автор понад 400 наукових праць, зокрема 33 монографій, 28 винаходів. Розробив і підготував до прийняття понад 50 законопроектів.

Підготував 44 кандидатів та 8 докторів наук.

Завідувач кафедри НУОЗ України імені П. Л. Шупика, Почесний професор Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського.

Напрямки наукової роботи: травма центральної та периферичної нервової системи, гострі порушення мозкового кровообігу, реформи системи охорони здоров’я.

Лікар-нейрохірург вищої кваліфікаційної категорії.

 

Гончарук Оксана Миколаївна – доктор медичних наук, професор

Освіта: Національний медичний університет імені О.О. Богомольця з відзнакою

Професійна діяльність:

 • 1998 – лікар невропатолог Київської обласної лікарні.
 • 2001 рік – лікар променевої діагностики центральної міської клінічної лікарні міста Києва.
 • 2004 рік – захистила кандидатську дисертацію на тему «Гострі порушення мозкового кровообігу при подовженнях та перегинах сонних артерій (клініка, діагностика, лікування, прогноз)».
 • 2005 рік – асистент, з 2009 року – доцент кафедри променевої діагностики НУОЗ України імені П. Л. Шупика.
 • 2011 рік – доцент кафедри нейрохірургії НУОЗ України імені П. Л. Шупика.
 • 2011 рік - захистила докторську дисертацію.
 • професор кафедри нейрохірургії НУОЗ України імені П. Л. Шупика.

Куратор циклів ТУ “Сучасні методи діагностики в нейрохірургії та неврології”; “ЦВХ. Гострі порушення мозкового кровообігу”; “Ангіографія та рентгенендоваскулярна нейрохірургія”. Відповідальна за підготовку клінічних ординаторів.

Автор близько 80 наукових праць.

Напрямки наукової роботи: гострі порушення мозкового кровообігу, сучасні методи діагностики в неврології та нейрохірургії.

Лікар-невролог вищої кваліфікаційної категорії, лікар-радіолог вищої кваліфікаційної категорії.

Педаченко Юрій Євгенович - доктор медичних наук, професор

Освіта: Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця з відзнакою, занесений до Золотої книги Пошани Національного медичного університету. Удостоєний стипендії Кабінету Міністрів України (2003 рік), премії Президента України для молодих вчених (2012 рік).

Професійна діяльність:

 • 2004 – 2006 рр. – інтернатура та магістратура на кафедрі нейрохірургії НУОЗ України імені П. Л. Шупика
 • 2006 - 2008 рр. - аспірантура на кафедрі нейрохірургії НУОЗ України імені П. Л. Шупика, старший лаборант кафедри нейрохірургії.
 • 2008 р. – кандидат медичних наук (дисертаційна робота на тему «Пункційна лазерна мікродискектомія при шийних дискогенних нейрокомпресійних синдромах»).
 • 2008 – 2012 рр. – асистент кафедри нейрохірургії НУОЗ України імені П. Л. Шупика.
 • 2012 – 2017 рр. – доцент кафедри нейрохірургії НУОЗ України імені П. Л. Шупика.
 • 2015 р. - доктор медичних наук (дисертаційна робота на тему «Хірургічне лікування нейрокомпресійних синдромів при стенозі хребтового каналу на поперековому рівні у хворих різних вікових груп»).
 • з 2017 р. – професор кафедри нейрохірургії НУОЗ України імені П. Л. Шупика.

За сумісництвом працює лікарем-нейрохірургом ДУ «Інститут нейрохірургії імені академіка А. П. Ромоданова НАМН України».

Автор понад 70 наукових робіт та 1 патенту.

Куратор циклів ТУ: "Сучасні методи діагностики в неврології та нейрохірургії", "Травма центральної та периферичної нервової системи", "Гострі порушення мозкового кровообігу".

Напрямки наукової роботи: дегенеративні захворювання хребта, травма центральної та периферичної нервової системи.

Лікар-нейрохірург вищої кваліфікаційної категорії.

Муравський Андрій Володимирович – доктор медичних наук, професор
Освіта: Національний медичний університет імені О. О. Богомольця. 

Професійна діяльність:

 • 1991-1994 рік – лікар-нейрохірург лікарні швидкої медичної допомоги м. Києва.
 • 1994-1996 рік – клінічний ординатор кафедри нейрохірургії Київської медичної академії післядипломної освіти.
 • 1996 рік - захистив кандидатську дисертацію на тему «Інфекційно-запальні ускладнення у хворих з травмою хребта та спинного мозку».
 • 1998 рік – асистент кафедри нейрохірургії Київської медичної академії післядипломної освіти.
 • 2004 рік – доцент кафедри нейрохірургії КМАПО імені П. Л. Шупика.
 • 2013 рік – присвоєно почесне звання «Заслужений лікар України».
 • 2016 рік - захистив докторську дисертацію на тему «Черепно-мозкова травма у боксерів (клініка, діагностика, прогноз)».

Куратор циклів спеціалізації та стажування за фахом «Нейрохірургія» та «Дитяча нейрохірургія». Відповідальний за навчальну та лікувальну роботу кафедри.

Автор понад 80 наукових праць, співавтор монографії «Повреждения позвоночника и спинного мозга».

Напрямки наукової роботи: дегенеративні захворювання хребта, травма центральної та периферичної нервової системи.

Лікар-нейрохірург вищої кваліфікаційної категорії.

 

Обливач Андрій Анатолійович, лікар-нейрохірург вищої категорії, кандидат медичних наук, доцент кафедри нейрохірургії НУОЗ України ім. П.Л. Шупика. 1972 р.н., українець; з сім’ї службовців, лікарів. Одружений, має трьох дітей. Мешкає у м. Київ.

В 1995р. закінчив медичний факультет УжНУ з відзнакою. Під час навчання працював санітаром, а далі фельдшером у відділенні реанімації Ужгородської міської лікарні. З 1995 по 1998 рік проходив інтернатуру за фахом нейрохірургія. Також, в 1998 році отримав диплом магістра медицини. З того часу працює лікарем у відділенні нейросудинної патології КМКЛШМД.

В 2004 році виконав дисертаційну роботу на тему: “Нетравматичні крововиливи в задню черепну ямку” та отримав науковий ступінь кандидата медичних наук.

Обливач А.А. щоденною хірургічною роботою постійно  підвищує професійний рівень та удосконалює практичні навички. За 26 років хірургічної діяльності виконано особисто понад 6000 втручань з приводу онкологічної та судинної патології головного мозку. За останні роки кількість ускладнень та післяопераційна летальність зведені до мінімального рівня та складають не більше як 2-3%. Колективом відділення з активною участю к.м.н. Обливача А.А. були запропоновані та впроваджені в практику нові методики судинного шва, пластики пазух черепу та твердої мозкової оболонки, удосконалені окремі етапи операцій з видалення пухлин мозку. Особлива увага приділена хірургічному лікуванню пухлин основи черепу, загальна кількість яких склала більше як 400 випадків з позитивним клінічним ефектом. Продуктивне співробітництво із фахівцями суміжних спеціальностей інституту хірургії ім. О.О. Шалімова та щелепно-лицьовими хірургами дало можливість ефективно видаляти пухлини голови, шиї, обличчя.

Обливач А.А. систематично підвищує професійний рівень шляхом стажування у відомих європейських нейрохірургічних клініках (Москва, 2003; Санкт-Петербург, 2007; Цюрих, 2008; Ганновер, 2013; Хельсинки, 2015; Анкара, 2019.)  Регулярно  бере участь у всіх вітчизняних та міжнародних (Маракеш, 2007; Рим, 2012; Стамбул, 2017) нейрохірургічних з’їздах та конференціях з аналізом власних результатів хірургічної роботи. Систематично відвідує практичні курси з метою удосконалення хірургічного рівня (Цюрих, 2008; Варна, 2015; Прага, 2018)  Є автором 27 публікацій (в тому числі в іноземних фахових журналах) та 2 монографій.

З 2014 року є співробітником кафедри нейрохірургії НУОЗ України  ім. П.Л. Шупика. З метою підвищення підготовки спеціалістів, окрім викладання лекційного матеріалу, регулярно проводить практичні курси з накладання мікрохірургічного судинного анастомозу серед інтернів та курсантів кафедри. У 2021 році отримав наукове звання доцента кафедри.

Був удостоєний подяками голови КМДА у 2004 році та міністерства охорони здоров’я  у 2010 році.

 

асистент, магістр кафедри нейрохірургії.

Співавтор 2 монографій, 6 наукових робіт.

Основні напрямки наукової діяльності: фармакорезистентна епілепсія, судомні напади при черепно-мозковій травмі, функціональна нейрохірургія.