На кафедрі проводяться цикли:

1. Спеціалізації: за фахом “Нейрохірургія”, «Дитяча нейрохірургія»
  2. Стажування: за фахом “Нейрохірургія”, «Дитяча нейрохірургія»
  3. Тематичного удосконалення: “Діагностика та лікування пухлин і судинних захворювань центральної нервової системи”; “Больові синдроми в нейрохірургії та неврології”; “Особливості клініки, діагностики та лікування травм центральної та периферичної нервової системи”; “Особливості інтенсивної терапії та анестезіології в неврології та нейрохірургії”; “Актуальні питання діагностики травм хребта і спинного мозку, їх лікування”; “Ангіографія та рентгенендоваскулярна нейрохірургія”; “Бойова та збройова травма центральної та периферичної нервової системи”, “Травма центральної нервової системи. Діагностика та лікування відповідно до міжнародних рекомендацій Brain Trauma Foundation”; “ЦВХ. Гострі порушення мозкового кровообігу”; “Сучасні методи діагностики в нейрохірургії та неврології”; “Малоінвазивні технології в нейрохірургії”; “Пухлини головного мозку. Діагностика та лікування відповідно до міжнародних рекомендацій Clinical Practice Guidelines in Oncology”; “Стандарти та протоколи в невідкладній нейрохірургії”.

На кафедрі щорічно навчаються інтерни, аспіранти та слухачі 8-10 суміжних кафедр (хірурги, травматологи, невропатологи, психіатри, судово-медичні експерти, тощо), котрі знайомляться з актуальними питаннями нейрохірургії.

З 1992 року кафедра займається навчанням лікарів-інтернів, за цей час підготовлено понад 600 нейрохірургів.

Значна більшість професорів та доцентів-нейрохірургів медичних закладів вищої освіти України, майже всі завідуючі нейрохірургічних відділень і більше 90% лікарів-ординаторів цих відділень проходили підготовку з нейрохірургії на кафедрі.