ГОЛУБЧИКОВ Михайло Васильович – професор кафедри управління охороною здоров'я НУОЗ України імені П.Л. Шупика, доктор медичних наук.

В 1979 р. закінчив Київський медичний інститут на працював на кафедрі комунальної гігієни вказаного інституту. В 1986 році захистив кандидатську дисертацію на перейшов працювати в інститут біохімії Академії наук України.

В 1991 році перейшов на роботу в інститут соціальної гігієни, де виконав та в 1996 році захистив докторську дисертацію. З 1996 по 1997 рік працював заступником директора з наукової роботи Українського інституту харчування.

З 1997 по 2017 рік працював директором Центру медичної статистики МОЗ України. В той же час був експертом європейського бюро ВООЗ з питань медичної статистики.

З 2001 по 2020 рік очолював кафедру медичної статистики НМАПО імені П. Л.Шупика (нині НУОЗ України імені П.Л. Шупика). Професор вказаної кафедри з 2005 року.

Автор 250 наукових публікацій та 5 підручників. Під науковим керівництвом М. В. Голубчикова захищено 5 кандидатських та одна докторська дисертація з соціальної медицини.