15 - 16 листопада 2018 року відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю  «Педіатрія на все життя», проведена кафедрою педіатрії №1 за безпосередньої участі НМАПО імені П.Л. Шупика та за підтримки Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ», присвячена 100-річчю заснування Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика та 100-річчя від дня заснування кафедри педіатрії №1

З доповідями на конференції виступили проректор з наукової  роботи НМАПО імені П.Л. Шупика, професор Н. Савичук («Герпетичні ураження порожнини рота у дітей»), декан педіатричного факультету професор М. Маменко («Безперервна медична освіта та безперервний професійний розвиток фахівців галузі охорони здоров`я»), генеральний директор MacroArray Diagnostics GmbH, PhD, Christian Harwanegg, м. Відень, Австрія («ALEX – кращий метод діагностики алергії першого типу»), професор Liverpul University, Sheffild Teaching Hospitals, NHS Foundation Trast, Велика Британія, А. Наконечна («Алергенні молекули анафілаксії»), завідувач кафедри дитячих і підліткових хвороб, професор Г. Бекетова («Фізіологічні підходи до догляду за порожниною носа у дітей»),  професор кафедри дитячих інфекцій та дитячої імунології Л. Чернишова («Проблеми цитомегаловірусної інфекції у дітей»), завідувач кафедри дитячих інфекцій та дитячої імунології професор А. Волоха («Аутозапальна патологія при первинних імунодефіцитах антитілоутворення»), генеральний інформаційний спонсор «Професійні видання», Республіка Білорусь, м. Мінськ, Л. Євтушенко («Журнал «Педіатрія. Східна Європа» - міжнародний майданчик для спілкування лікарів-педіатрів»).

У роботі конференції взяли участь понад 300 лікарів різних спеціальностей: педіатри, алергологи,  пульмонологи,  сімейні лікарі, імунологи, ревматологи, лікарі-інтерни, аспіранти та клінічні ординатори.

Проведено 8 секційних засідань, окремо виділено час для доповідей молодих вчених, стендових доповідей молодих вчених.

Загалом заслухано та обговорено більше 60 доповідей, присвячених актуальним питанням патогенезу, клініки, діагностики, диференційної діагностики та лікування  широкого кола патології дитячого віку з позиції міжнародних настанов. Наприкінці кожного пленарного засідання  проходило жваве обговорення питань, які з’явилися у слухачів під час прослуховування доповідей.

Всім учасникам по закінченню науково-практичної конференції було вручено сертифікати.