З моменту створення Української асоціації сімейної медицини минуло 20 років, сповнених важкою наполегливою працею. На честь ювілею, у м. Київ протягом 4 – 5 грудня 2018 року була проведена науково-практична конференція з міжнародною участю «Пацієнт-орієнтована допомога у загальній лікарській практиці», яка зібрала сотні сімейних лікарів з різних куточків України.

Захід був організований за сприяння НМАПО імені П. Л. Шупика Українською асоціацією сімейної медицини, членами якої є майже всі співробітники кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги.

Вітальними словами розпочали роботу конференції голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець, проректор з науково-педагогічної роботи НМАПО імені П. Л. Шупика, д.мед.н., професор Олександр Толстанов, директор Інституту сімейної медицини, д. мед. н., професор Олег Шекера, президент УАСМ, завідувач кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги Інституту сімейної медицини НМАПО імені П. Л. Шупика д. мед. н., професор Лариса Матюха.

Серед представників Академії, які взяли участь у заході, були: професор Л. Хіміон, професор Н. Медведовська, професор О. Коваленко, професор С. Зайков, професор І. Зозуля, професор Т. Марушко та інші.

У роботі конференції взяли активну участь провідні науковці та фахівці з сімейної медицини інших держав: В. Гомар – Люблянський медичний університет, координатор проекту Блед-курс, член правління EURAСТ (Словенія); Я. Міскін – сімейний лікар, член Асоціації сімейних лікарів  Ізраілю (Ізраіль); Н. Веспетал – лікар загальної практики – сімейний лікар, волонтер (США), член асоціації  сімейних лікарів м. Києва та області; Кемпбелл Н. – МакБрайд – лікар - невролог, дієтолог (м. Кембрідж, Британія). У виступах зарубіжних партнерів були обговорені проблеми як пацієнторієнтованого консультування в практиці сімейного лікаря, так і питання новітніх методів викладання пацієнторієнтованості сімейним лікарям.

Під час заходу відбулися пленарні засідання, ворк-шопи присвячені антибіотикотерапії в практиці сімейного лікаря та методикам викладання у галузі семейної медицини, симпозіум щодо ведення пацієнтів із залежностями, круглий стіл, на якому обговорювався перегляд навчальної програми до- та післядипломної підготовки, працювала секція молодих вчених, а лабораторія практичних навичок включала 11 майстер-класів з найактуальніших тем для лікарів загальної практики.

Після конференції всі учасники отримали відповідні сертифікати.