14 - 15 січня в Неаполі (Італія) відбулася конференція «Ukraine and its Neighbors: Cross-Cultural and Transnational Interactions», організована Італійською асоціацією українських студій і кафедрою соціальних наук Неапольського університету «Федеріко ІІ».

Захід зібрав істориків, соціологів та літературознавців, чиї дослідження були присвячені кросс-культурним впливам та міжнаціональним зв’язкам України з сусідніми державами. У фокусі уваги була широка хронологічна палітра такої взаємодії, починаючи від Середньовіччя й закінчуючи новітніми часами. Серед обраних тем були міграція жанрів середньовічної літератури, пропагандистська війна й війна пам’ятей, переосмислення літературного канону та вписування української літератури в глобальний контекст. На конференції були присутні вчені зі світовим ім’ям – професор Гарвардського університету Джордж Грабович, професор Університету Монаша в Мельбурні Марко Павлишин, президент Італійської асоціації українських студій Джованна Броджі Беркоф. Українські наукові установи представляли професор Станіслав Кульчицький і професор Георгій Касьянов з Інституту історії України НАНУ й доцент Ірина Борисюк з Національного університету «Києво-Могилянська академія».

З доповіддю, що мала назву «Islamic Motifs in the Ukrainian Landscape: the Metamorphoses of Displaced Memories in Kateryna Kalytko’s Poetry», виступила к.філол. наук, доц. Ірина Борисюк, провідний фахівець відділу комунікації НМАПО імені П. Л. Шупика.

Конференція стала майданчиком з обміну ідеями й налагодження академічних контактів.