Перша долікарська допомога відіграє значну роль у порятунку життя при різних невідкладних станах, що можуть виникнути на тлі побутових, виробничих травм, отруєнь та інших нещасних випадків.

З0 січня 2019 року співробітниками кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги Інституту сімейної медицини НМАПО імені П. Л. Шупика асистентом Н. Малютіною та доцентом Л. Клименко був проведений майстер-клас із використанням симуляційних методів навчання для учнів старших класів Природничо-наукового ліцею №145 на тему «Загальні принципи серцево-легеневої та церебральної реанімації».

Метою заходу було ознайомлення підлітків із сучасними принципами надання першої долікарської допомоги  у випадку зупинки серця. Під час майстер-класу слухачі були ознайомлені із клінічними ознаками, особливостями діагностики клінічної смерті, порядком дій у такій ситуації, правилами проведення непрямого масажу серця та штучної вентиляції легень. Теоретична частина заходу викликала живу зацікавленість та багато запитань з боку слухачів, на які було надано вичерпні відповіді. Серед інших були обговорені питання власної безпеки, тривалість проведення та умови припинення СЛР.

Практична частина майстер-класу включала відпрацювання таких практичних навичок, як діагностика клінічної смерті (визначення зупинки серцевої діяльності та дихання), проведення непрямого масажу серця, штучної вентиляції легень, контроль ефективності СЛР.