12 березня 2019 р. у м. Києві відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «Складний пацієнт в практиці педіатра», яка присвячена 60-річчю кафедри педіатрії-2 Інституту сімейної медицини НМАПО імені П. Л. Шупика.

Сучасний погляд на проблему «Складного пацієнта» грунтується на концепції мультидисциплінарного підходу, що сприяло  участі у конференції понад  500 практикуючих лікарів  за спеціальностями «Педіатрія», «Загальна практика – сімейна медицина», «Дитячі інфекційні хвороби», «Дитяча імунологія», «Дитяча кардіоревматологія»,  «Дитяча офтальмологія», «Дитяча хірургія», «Неонатологія», «Дитяча гастроентерологія» та інші.

Учасників конференції привітали проректор з наукової роботи НМАПО імені П. Л. Шупика, професор Н. Савичук, заступник начальника управління,  головний спеціаліст  відділу з питань надання медичних послуг населенню Департаменту впровадження реформ МОЗ України І. Волосовець, директор Інституту сімейної медицини професор О. Шекера.

Учасники науково-практичної конференції зазначили, що гарантування високої якості надання медичної допомоги дитячому населенню є  головною метою Глобальної стратегії ВООЗ щодо здоров’я жінок, дітей та підлітків на 2016 - 2030 роки.

На конференції були представлені доповіді провідних спеціалістів країни, які були присвячені організації медичної допомоги дітям з орфанними захворюваннями в Україні (професор Т. Марушко), вибраним питанням лікування гострого риносинуситу (професор А. Косаківський), аутоімунітету та первинним імунодефіцитам (професор А. Волоха) особливостям діагностики фенілкетонурії (професор Л. Боярська), особливостям вигодовування передчасно народжених дітей (професор Т. Куріліна), порушенню кишкового гомеостазу при соматичній патології у дітей (професор В. Бережний), харчовій алергії у дітей (професор О. Охотнікова), ролі молекулярної алергодіагностики для визначення ризику анафілаксії (професор Ю. Марушко), кишковим інфекціям у дітей (професор С. Крамарєв), синдрому активації макрофагів (професор Л. Богмат), вродженим та набутим автозапальним захворюванням (д. мед. н. Я. Бойко), хворобі Крона (професор А. Дорофєєв) тощо.

Новітніми поглядами діагностично-лікувальні підходи до проблем дитячої пульмонології та кардіоревматології з учасниками науково-практичної конференції поділилися іноземні провідні спікери.

Професор Фуркат Шамсієв (Республіка Узбекистан) представив інноваційні діагностичні кроки при синдромі кашлю у дітей.

Проблема ювенільних ідіопатичних артритів є актуальною не тільки для України. Підходи до прогнозування лікування ЮІА були представлені професором Хеленою Войнович (республіка Сербія), особливості ведення пацієнтів з ювенільними ідіоматичними артритами були розглянути професором Тадеєм Авчином (Словенія).

У рамках конференції був проведений майстер-клас: «Капіляроскопія в діагностиці ангіотрофоневрозу». На секції молодих вчених було представлено 27 доповідей аспірантів, клінічних ординаторів., інтернів. Автори найкращих доповідей отримали дипломи та призи.

Конференція отримала високу оцінку від присутніх.