Вчасно надана перша допомога при кровотечах може врятувати життя людини. Виконання простих та доступних методів зупинки кровотечі не медиками на етапі долікарської допомоги можуть бути доволі ефективними і мати значний позитивний вплив щодо полегшення стану постраждалого, запобігання розвитку можливих ускладнень, зменшення тяжкості перебігу травми до моменту прибуття спеціалізованої медичної допомоги.

Тому 14 березня 2019 року співробітниками кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги Інституту сімейної медицина НМАПО імені П. Л. Шупика асистентом Н. Малютіною та доцентом Л. Клименко для учнів старших класів Природничо-наукового ліцею № 145 на тему «Сучасні методи зупинки зовнішньої кровотечі на догоспітальному етапі» був проведений майстер-клас із використанням симуляційних методів навчання.

Метою заходу було ознайомлення підлітків із сучасними принципами надання домедичної допомоги у випадку розвитку кровотечі. Під час майстер-класу слухачі були ознайомлені із клінічними ознаками, особливостями діагностики, класифікації кровотеч, порядком дій у такій ситуації, способами зупинки кровотечі у залежності від її виду, сучасними принципами накладання кровоспинного джгута при артеріальній кровотечі. Особливу увагу було приділено найчастішим помилкам, здійснюваним при накладанні артеріального джгута. Окремо було розглянуто питання надання невідкладної долікарської допомоги у випадку носової кровотечі.

Практична частина майстер-класу включала відпрацювання таких практичних навичок, як накладання артеріального джгута Есмарха та кровоспинного турнікету CAT (Combat-Application-Tourniquet), що викликало низку запитань та помітне пожвавлення аудиторії.