На виконання Меморандуму про співпрацю між НАО «КазНМУ імені С. Д. Асфендіярова» (Республіка Казахстан) та НМАПО імені П. Л. Шупика, сумісно з ОФ «Казахське наукове товариство по вивченню захворювань кишечнику» НАО «КазНМУ імені С. Д. Асфендіярова» завідувач кафедри патологічної та топографічної анатомії академії професор Олена Дядик взяла участь у проведенні курсів ТУ «Актуальні питання ендоскопічної та морфологічної діагностики захворювань кишечнику» для лікарів Республіки Казахстан.
Завдяки міждисциплінарному підходу захід об’єднав лікарів різних спеціальностей – патологоанатомів, гастроентерологів, проктологів, ендоскопістів, загальних хірургів.
Професор Олена Дядик прочитала лекції на теми: «Морфологічна диференціальна діагностика запальних та функціональних захворювань кишечнику», «Морфологічна діагностика запальних захворювань кишечнику (ЗЗК): виразковий коліт, хвороба Крона та недиференційований коліт», «Гістохімічне та імуногістохімічне дослідження в діагностиці ЗЗК». Лектором було висвітлено основні тенденції сучасної патоморфологічної діагностики ЗЗК, гістохімічні та імуногістохімічні особливості діагностики ЗЗК у дорослих та дітей.
Особлива увага була приділена прижиттєвому дослідженню ЗЗК – біопсії. Морфологічна верифікація діагнозу на сьогодні в усьому світі є «золотим стандартом» у виявленні неспецифічного виразкового коліту, хвороби Крона, адже клінічна картина запальних та функціональних захворювань кишечнику, як і інших захворювань, в тому числі й інфекційної етіології, може бути схожою. Застосування біопсії кишечнику при постановці діагнозу є необхідним, як для правильного заключного діагнозу, так і для призначення сучасної імунобіологічної терапії. Морфологічний діагноз ЗЗК потребує окрім звичайного гістологічного дослідження, ще й гістохімічне та імуногістохімічне дослідження.
Професор Олена Дядик також взяла участь у проведенні майстер-класів та розборах клінічних випадків, зокрема онлайн трансляцій ендоскопічної картини пацієнтів з ЗЗК, морфологічної картини неспецифічного виразкового коліту, хвороби Крона, лімфоцитарного коліту, біоптатів з різних регіонів Республіки Казахстан.
Чергове запрошення закордонними партнерами представників академії до співробітництва у ролі лектора сприяє підвищенню професійного рівня лікарів, обміну цінним досвідом між науковими спільнотами України та Републіки Казахстан, свідчить про високу репутацію НМАПО імені П. Л. Шупика.