Не дивлячись на складні та непередбачувані карантинні умови сьогодення, колектив кафедри хірургії та судинної хірургії НМАПО імені П.Л. Шупика продовжує наполегливо та активно працювати, виконуючи всі поставлені перед колективом кафедри задачі.
Серед «карантинних» досягнень приємною новиною є вихід наукової монографії «Інноваційні малоінвазивні технології в хірургічному лікуванні хронічних захворювань вен нижніх кінцівок» (авторський колектив – завідувач кафедри професор С. Саволюк; д.мед.н. В. Ходос; к.мед.н. В. Горбовець; к.мед.н. М. Музь; аспірант Р. Геращенко), що є узагальненням кафедрального досвіду (10000 обстежених та понад 2500 оперованих пацієнтів) застосування сучасних ендовенозних хірургічних методик – лазерної коагуляції, радіочастотної абляції, електрозварювальної та клейової облітерації, пункційної склеротерапії, принципи медикаментозної та компресійної терапії, ультразвукового дуплексного супроводу в періопераційній курації пацієнтів з варикозною хворобою та її ускладненнями.
Сучасна хірургія вимагає впровадження інноваційних малоінвазивних та малотравматичних хірургічних технологій, що забезпечують швидку післяопераційну реабілітацію та відновлення, комфортне повернення до звичного стилю життя на тлі високих післяопераційних показників якості життя. А тому метою наукової монографії було впровадження технологій хірургії швидкого відновлення, що дозволяє вивести хірургічне лікування варикозної хвороби вен нижніх кінцівок та її ускладнень в орбіту амбулаторної хірургії, скорочуючи тривалість перебування на стаціонарному ліжку до 1 доби та забезпечуючи високі показники післяопераційної якості життя пацієнтів, що відповідає сучасним світовим хірургічним трендам, стандартам та протоколам.
В основі монографії, що має практично-орієнтовний характер, є запитання слухачів кафедри хірургії та судинної хірургії під час програмних циклів тематичного удосконалення «Малоінвазивні методики в флебології», «Склеротерапія хронічних захворювань вен нижніх кінцівок», «Ендовенозне електрозварювання в хірургії варикозної хвороби та її ускладнень».
Наявність активного зворотного зв’язку з слухачами програмних циклів дозволяє створювати сучасну навчально-методичну базу підтримки програмних циклів, що користуються великим попитом серед практичних лікарів як державних, так і приватних медичних закладів.