Search

13 листопада 2020 року була проведена науково-практична конференція на тему: «Обмін досвідом та сучасні рекомендації в лікуванні захворювань ЛОР-органів».  Цей науковий захід проходив в режимі онлайн. Всього зареєструвалося більш ніж 2 тисячі фахівців: отоларингологів, лікарів сімейної медицини та педіатрів. Конференція сприяла поширенню знань щодо сучасних рекомендацій по веденню пацієнтів з захворюваннями ЛОР-органів та аналізом багатоцентрових досліджень медичною спільнотою..

З вступним словом і привітанням учасників виступили: завідувач кафедри дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії НМАПО імені П. Л. Шупика,  член експертної групи МОЗ України, президент Асоціації дитячих оториноларингологів України, член Європейського товариства дитячої оториноларингології професор А. Косаковський; завідувач кафедри отоларингології та хірургії шиї Івано-Франківського Національного медичного університету, член експертної групи МОЗ України професор В. Попович; завідувач кафедри оториноларингології ВДНЗ України «Українська медична стоматологічна академія» (м. Полтава) професор С. Безшапочний; завідувач ЛОР-кафедри Дніпропетровської медичної академії, дійсний член Міжнародного товариства отоларингологів практиків та Міжнародної Академії Оториноларингології професор В. Березнюк.

Цікавою  була наукова програма конференції.  З доповіддю на тему  «Гострі риносинусити у дітей. EPOS 2020»  виступив професор А. Косаковський. Доповідь була присвячена Європейському погоджувальному документу щодо лікування риносинуситу (European Position Paper on Rhinosinusitis and Nasal Polyps — EPOS). Цей документ витримав уже декілька редакцій, кожна наступна з яких доповнює попередню. Останній погоджувальний документ вийшов у лютому 2020 р., і основна його мета — надання оновлених чітких рекомендацій щодо менеджменту гострого та хронічного риносинуситу, які засновані на засадах доказової медицини.

Професор В. Попович виступив з доповіддю «Сучасні аспекти застосування сольових розчинів в практиці оториноларинголога», в якій були висвітлені традиційні та сучасні методи іригаційної терапії та переваги її застосування. Доповідь професора С. Безшапочного «Підходи до лікування алергічного риніту» була присвячена висвітленню схем лікування алергічного риніту з точки зору оториноларинголога. З доповіддю «Біль у горлі. Можливі шляхи вирішення питання» виступив професор В. Березнюк, в якій були висвітлені питання правильної постановки діагнозу при болю в горлі та сучасним схемам лікування болю. Професор С. Пухлік в своїй доповіді «Місцева терапія фарингітів та тонзилітів ознайомив лікарів з результатами багатоцентрового дослідження, яке було проведене на території України в 2020 по препаратах Лізак та Хепілор. В доповіді «Синдром Маршала (PFAPA) в практиці  лікаря оториноларинголога, педіатра і сімейного лікаря» д.мед.н., доцент кафедри дитячої оториноларингології, аудіології і фоніатрії НМАПО імені П. Л. Шупика Ю. Гавриленко ознайомив лікарів з питаннями діагностування та лікування Синдрому Маршала.

Доповіді були інформативні, яскраві, цікаві і корисні з практичної точки зору, як для лікарів оториноларингологів, так і для педіатрів та лікарів загальної практики. Доповіді викликали зацікавленість у слухачів, про що свідчило багато запитань, що надійшли до студії.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 75% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу