19 - 20 листопада відбулась Всеукраїнська науково-методична відеоконференція з міжнародною участю «Актуальні питання дистанційної освіти та телемедицини 2020», співорганізаторами якої виступили Запорізький державний медичний університет (ЗДМУ), Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика та низка професійних асоціацій.

Основною метою заходу став обмін досвідом і обговорення проблемних питань щодо викликів сучасної вищої медичної та фармацевтичної освіти.

Конференція, що проводилась в онлайн форматі з використанням платформ «MS Lync» / «Skype for Bussiness» зібрала  освітян і науковців із закладів вищої освіти міст Київ, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Луцьк, Одеса, Острог, Суми, Харків, Чернівці, а також закордонних учасників із Bielsko-Biała (Польща) та Saarbrücken (Німеччина).

Відкриваючи захід, виступили ректор ЗДМУ професор Ю. Колесник і перший проректор НМАПО імені П. Л. Шупика чл.-кор. НАМН України професор Ю. Вдовиченко, які зупинились на етапах впровадження дистанційного навчання в закладах і його актуалізації у період карантину.

Жваве обговорення та активну дискусію викликала пленарна доповідь, зроблена завідувачем кафедри медичної інформатики професором О. Мінцером на тему «Реформування післядипломної медичної освіти. Капітаційний принцип фінансування та логіка короборації» (автори: академік НАМН України Ю. Вороненко, професор О. Мінцер).

Учасники конференції виявили зацікавлення й до інших доповідей кафедри медичної інформатики, зроблених на сесійних засіданнях: «Дистанційна підготовка викладачів післядипломної медичної освіти. Оцінювання якості» (О. Мінцер, Л. Бабінцева), «Інформаційні технології у реабілітації пацієнтів» (О. Мінцер, О. Суханова, П. Ганинець), «Сучасні аспекти дистанційного управління процесами реабілітації» (О. Мінцер, О. Шевцова, О. Сарканич), «Мобільна медицина та партисипація пацієнтів. Забезпечення безпеки надання медичної допомоги» (О. Мінцер, Н. Мироненко, А. Новик).

Завершилась відеоконференція Круглим столом на тему «Організація освітнього процесу за дистанційною формою навчання на базі сервісу MS Teams».

Учасники відзначили високий рівень доповідей, цікавий досвід застосування різних сервісів у навчальному процесі, а також обговорили подальші перспективи освітнього процесу  з використанням різних форм і методів навчання.

Програма у PDF

Актуальність матеріалу: 74.67% - 3 Голосів