Google search

 
 

10 лютого 2023 року кафедра офтальмології Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика провела виїзний фаховий семінар для Товариства офтальмологів Кропивницького «Актуальні питання в офтальмології», в якому взяли участь 57 лікарів-офтальмологів міста та області.

Задля безпеки лекторів і учасників захід відбувався в бомбосховищі навчального закладу.

Запровадження і проведення фахового семінару продиктовано потребами сьогодення в рамках реалізації глобальної програми по боротьбі зі сліпотою «Зір 2030: Право на зір» та умовах інтеграції України в європейський простір та, крім того, чисельними зверненнями лікарів офтальмологів та лікарів офтальмологів дитячих м. Кропивницький та області.

В програмі семінару з лекцією «Заплющені найкраще бачать очі. Клінічні маршрути пацієнтів перед катарактальною та рефракційною хірургією» виступив чл.-кор. НАМН України, професор Сергій Риков, завідувач кафедри офтальмології НУОЗ України імені П.Л. Шупика. Сергій Олександрович детально зупинився на основних діагностичних обстеженнях, які, згідно з останніми клінічними протоколами,  необхідно провести пацієнтам перед катарактальною та рефракційною хірургією, щоб забезпечити високі зорові функції та повернути пацієнтів до повноцінного життя.

За даними ВООЗ, на сьогодні катаракта займає провідні позиції серед захворювань ока й призводить до оборотної сліпоти. Оскільки вимоги пацієнтів до результатів оперативного лікування катаракти постійно зростають, зорові потреби змінюються й розширюються, лікар-офтальмолог повинен постійно удосконалювати свої знання для підвищення якості життя своїх пацієнтів.

Практичним досвідом і знаннями  з колегами-офтальмологами Кропивницького поділилася професор Ірина Шаргородська, професор кафедри офтальмології НУОЗ України імені П. Л. Шупика в лекції «Мій зір із серцем підписав папір. Основи диференційної діагностики при увеальній глаукомі».  Ірина Василівна широко висвітлила основні сучасні підходи до диференційної діагностики увеальної глаукоми, застосування додаткових інструментальних методів діагностики, зокрема оптичної когерентної томографії зорових нервів та комп’ютерної периметрії. Оскільки від вчасної і правильної діагностики залежить результат лікування і подальший прогноз по зорових функціях пацієнта, багато учасників конференції задавали уточнюючі запитання по клінічних випадках, які представляла лектор.

Варто відзначити, що живий інтерес в більшості учасників семінару виявлявся постійними дискусіями й запитаннями до лекторів. Безперервний професійний розвиток офтальмологів, спілкування наживо і обмін досвідом з колегами особливо цінні в сьогоднішній непростий час.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 49.5% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також