Google search

 
 

Проблема алергічних захворювань (АЗ) є надзвичайно багатогранною, оскільки ці хвороби є дуже поширеними та суттєво погіршують якість життя пацієнтів.

Окрім того, алергопатологія має системний характер, що зумовлює часте поєднання в одного пацієнта декількох форм АЗ (наприклад, алергічного риніту (АР) і бронхіальної астми (БА), БА й атопічного дерматиту (АД), АР і алергічного кон’юнктивіту (АК) тощо). АЗ також часто поєднуються з іншими супутніми (неалергічними) захворюваннями: наприклад, АР – із неалергічним ринітом (так званий комбінований, або подвійний, риніт), гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), АД – із контактним дерматитом або кропив’янкою, БА – з хронічним обструктивним захворюванням легень – ХОЗЛ (синдром перехресту астма – ХОЗЛ), усі АЗ – із патологічними станами з боку шлунково-кишкового тракту, гепатобіліарної системи, ендокринною патологією тощо. Асоціація АД із харчовою алергією, БА й АР як складова концепції атопічного маршу широко описується в літературі, однак АД має й низку типових, але неалергічних коморбідних станів, зокрема шкірні бактеріальні, грибкові та вірусні інфекції, нейропсихічні стани, ожиріння, серцево-судинні хвороби й деякі види раку. Крім того, продемонстровано зв’язок АЗ із цукровим діабетом, анемією, аутизмом, синдромом дефіциту уваги та гіперактивност 

Саме цим важливим проблемам діагностики, лікування та профілактики алергічної та супутньої патології була й присвячена робота Міжнародного мультидисциплінарного конгресу «Алергія та супутня патологія: мультидисциплінарність проблеми», проведення якого було організовано Асоціацією алергологів України в рамках проекту «Життя без алергії». Робота конгресу відбувалася в онлайн режимі 24-25 лютого 2023 року за участю понад 8 тисяч лікарів різних спеціальностей.  

В роботі конгресу прийняли участь відомі іноземні фахівці в галузі алергології, пульмонології та оториноларингології, зокрема Фелікс Гастагер (Австрія), Елвіс Ірусен (США), Андреас Шаповал (Швейцарія) з цікавими доповідями на теми діагностики алергічних захворювань, лікування пацієнтів з БА та АР. Співробітники кафедри фтизіатрії і пульмонології НУОЗ України імені П. Л. Шупика не залишилися осторонь такої важливої події і взяли безпосередню участь у організації та проведенні роботі конгресу. Професором Сергієм Зайковим, який був одним з модераторів конференції, були зроблені доповіді на теми: «Алергічний риніт та коморбідні захворювання»,  «Ведення пацієнта з бронхіальною астмою та алергічним ринітом з гіперчутливістю до пилку дерев», «Сучасні підходи до діагностики алергічних захворювань: акцент на лабораторні методи дослідження», «Атопічний дерматит у пацієнтів дорослого віку».

На конгресі також були представлені інші науково-практичні доповіді відомих вітчизняних фахівців в галузі алергології, пульмонології, дерматології, оториноларингології за тематикою діагностики, диференційної діагностики, особливостей перебігу, підходів до лікування та профілактики АЗ.

Завершилася робота конгресу дискусією, відповідями на запитання лікарів, яким також було запропоновано пройти тестування з метою закріплення отриманих ними знань. Слід відзначити, що в процесі роботи конгресу та після його закінчення від слухачів були отримали численні схвальні відгуки щодо організації проведення та якості доповідей.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також