4 березня о 11.00 традиційно в суботу для терапевтів, кардіологів, сімейних лікарів був проведений безкоштовний факультатив, організований викладачами кафедри кардіології НУОЗУ імені П.Л. Шупика.
Такі заняття проводяться з метою поширення нових даних доказової медицини, а також для розбору складних клінічних випадків мультидисціплінарними командами. Це дозволяє подивитися на проблему з декількох ракурсів та знайти оптимальний підхід ведення захворювань пацієнта.
Захід розпочався з доповіді професора Ірини Головач щодо кальцифікації судин, остеопорозу та впливу вітаміну К на ці процеси. Були представлені результати сучасних досліджень, що вказують на зв’язок остеопорозу з судинною кальцифікацією, з розвитком серцево-судинних подій.
Професор Олена Несукай присвятила свій виступ темі хронічної серцевої недостатності. Вона детально проаналізувала сучасні європейські рекомендації з цього питання, розповіла про цілі лікування та переваги кардіологічних препаратів в залежності від мети медикаментозної терапії.
Про нюанси антикоагулянтної терапії в практиці лікаря сімейної медицини при фібриляції передсердь розповів професор Сергій Кожухов. Доповідач особливу увагу приділив питанням венозних тромбоемболій та їх профілактики, розповів про переваги та ризики застосування прямих оральних антикоагулянтів.
Неймовірно цікава лекція д.мед.н. Таїсії Гетьман про роль електролітів у курації кардіологічних пацієнтів. Які електроліти мають найбільший вплив на серцево-судинну систему, як подолати їх дефіцит за допомогою правильного харчування та медикаментозної корекції? Відповіді на ці питання були розкриті доповідачем.
Одним з найчастіших ускладнень при артеріальній гіпертензії є гіпертонічний криз. Як міжнародні експерти рекомендують лікувати цю патологію доповідав професор Василь Скибчик та також представив детальний алгоритм ведення пацієнтів з гострим високим підвищенням артеріального тиску.
Після кожної лекції спікери відповідали на питання, що надійшли від слухачів.
Про наступні заходи організовані кафедрою кардіології можна дізнатися на сайті Webcardio.org та в додатку MedUA.