Google search

 
 

«Всесвітній тиждень боротьби з глаукомою» – це глобальна ініціатива зі сприяння здоров’ю, організована Всесвітньою асоціацією глаукоми (WGA), спрямована на підвищення обізнаності про глаукому як провідну причину необоротної сліпоти у всьому світі, якій можна запобігти.

В даний час глаукома вражає приблизно 80 мільйонів людей у ​​всьому світі — близько половини з них не знають, що вони хворі, і можуть не мати доступу до так необхідної медичної допомоги. В Україні вже п’ятий рік поспіль глаукома займає перше місце по рівням захворюваності та інвалідності серед очних хвороб.

Глаукома – це мультифакторне захворювання очей, що спричиняє хронічне прогресивне ураження зорового нерва та гангліонарних клітин сітківки і супроводжуються дефектами полів зору, і, часто, підйомом внутрішньоочного тиску. Але від 10 до 50 % хворих на глаукому мають глаукому нормального тиску і захворюваність на цей тип глаукоми з кожним роком неуклінно зростає. Вона описується як “тиха осліплююча хвороба” та “викрадач зору, що підкрадається”.

Глаукома є другою найбільш поширеною причиною сліпоти у всьому світі.

Лікування глаукоми може лише попередити стрімке ураження зору та відтермінувати настання сліпоти, але не відновити уже наявні зміни. Тому, чим раніше буде поставлений діагноз, тим більше залишиться можливостей для збереження зору та запобігання прогресуванню захворювання і подовження якісного життя.

В рамках реалізації глобальної програми по боротьбі зі сліпотою «Зір 2024: Право на зір», Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), Європейського глаукомного товариства (EGS), Всесвітньої асоціації пацієнтів з глаукомою (WGPA), Українського глаукомного товариства, кафедрою офтальмології Національного університету охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика в лютому-березні 2023 році проведено ряд заходів: НПК «Офтальмологічна весна без консервантів», НПК «Актуальні питання дитячої офтальмології», мультидисциплінарний семінар: «Офтальмологічні катастрофи. Пандемія, війна – як протистояти стресу та зберегти зір», засідання офтальмологічного товариства Львова та Львівської області, засідання офтальмологічного товариства м. Кропивницький та області; виступи на телебаченні та радіо.

Завідувач кафедри офтальмології Національного університету охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика, член-кореспондент НАМН України професор С. Риков, професори кафедри І. Шаргородська та О. Петренко, асистент кафедри Н. Алеєва, аспіранти кафедри Д. Чугаєв та Л. Нетребін разом із завідувачем офтальмологічного відділення НДСЛ «ОХМАДИТ» професором Ю. Баріновим прочитали ряд лекцій, в яких висвітлено аспекти ранньої діагностики та менеджменту пацієнтів з різними типами і видами глаукоми відповідно до сучасних протоколів для досягнення оптимальних результатів лікування і збереження стабільних зорових функцій.

Тому не зволікайте та приєднуйтесь до Всесвітнього тижня глаукоми! Проконсультуйтеся в офтальмолога найближчим часом! Бережіть себе та своїх рідних!

Прослухати інформацію «Глаукома: як вчасно виявити та лікувати» можна за посиланням:

https://youtu.be/TSmt-g8UkMk

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 85.25% - 4 Голосів
Корисність матеріалу: 86% - 4 Голосів
Доступність матеріалу: 68.4% - 5 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також