Google search

 
 

8 квітня відбувся насичений медичними новинами факультатив організований викладачами кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика.

Вже традицією стали суботні зустрічі з лікарями для обговорення актуальних медичних проблем, нових рекомендацій. Цього разу зустріч тривала більше ніж зазвичай, так як надійшло багато цікавих питань від слухачів. На захід зібралися терапевти, сімейні лікарі, кардіологи, онкологи.

Тематика заходу була різноманітна, організатори підібрали дуже цікаві виступи.

Зустріч розпочалася лекцією д. мед. н. Сергія Кожухова: «Антикоагулянтна терапія онкоасоційованих венозних тромбозів: рекомендації з кардіо-онкології 2022». Розглянули ризики, що пов’язані з пацієнтом, з онкопатологією та лікуванням; основні методи діагностики та більш детально обговорили медикаментозну терапію, що прописана в рекомендаціях 2022 року.

Цю ж тему, але з деталізацією саме клінічних випадків продовжила к. мед. н. Наталія Довганич своїм майстер-класом: «Ведення тромбозів у хворих з активним раком в реальній клінічній практиці». Основна увага була звернена на правильній діагностиці та своєчасному лікуванню. Крім того спікер продемонструвала ефективність антикоагулянтної терапії у реальних пацієнтів з різними видами тромбоемболій при онкопатологіях, що проходили лікування в ДУ «ННЦ «Інституті кардіології, клінічної та регенеративної медицини ім. акад. М.Д. Стражеска НАМН України».

Провідні науковці все частіше говорять про гендерні особливості кардіологічних патологій, оскільки основні дослідження були в більшій мірі проведені за участю чоловіків, перебіг захворювань у пацієнтів-жінок може значно відрізнятися. І ці зміни починаються, навіть, з факторів ризику. Дуже інформативною була доповідь д. мед .н. Лариси Міщенко: «Артеріальна гіпертензія у жінок: особливості перебігу та лікування», де максимально науково були розкриті питання факторів ризику, що більше мають проявів у жінок і чому, як краще це попередити, а також чи однаково впливають кардіологічні препарати на представників обох статей.

Особливості лікування серцевої недостатності у хворих на COVID-19 розібрала професор Марина Долженко. Обговорили найчастіші ускладнення, що виникають у хворих з ССЗ на фоні COVID-19, враховуючи світову практику та власний досвід. Особлива увага була приділена тактиці лікування СН з врахуванням фракції викиду лівого шлуночка.

Цікаве питання піднімає у своїй доповіді: «Статини і міалгія» к. мед. н. Ірина Давидова. Від чого у пацієнтів болять м’язи? Від навантаження? А якщо хворий приймає статини, що тоді потрібно контролювати при вираженому больовому синдромі? Як відрізними чи це справді побічний ефект статинів чи існують інші причини?

Учасники заходу під час он-лайн зустрічі мали можливість задати свої питання спікерам.

Про всі заплановані події можна попередньо дізнатися на сайті Webcardio.org та в освітньому застосунку MedUA.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також