Об'єктивний структурований клінічний іспит (OSCE) – це підхід до оцінки клінічної компетентності, при якому різні компоненти знань інтернів оцінюються запланованим та структурованим чином.
Іспит є організаційною структурою, що складається з кількох станцій, під час проходження яких інтернів оцінюються за конкретними завданнями. OSCE – це сучасний тип іспиту, який став обов'язковим для оцінки знань інтернів з медичних дисциплін.
Розвиток OSCE приписують професору Рональду Хардену (Ronald Harden). З моменту публікації його першої статті у Британському медичному журналі у 1975 році OSCE набув широкого поширення у багатьох медичних школах та професійних організаціях.
Формат OSCE постійно розвивається та може проводитися за участю реальних або змодельованих пацієнтів, містити клінічні випадки та інші матеріали. OSCE використовується для оцінки певних клінічних навичок, таких як збирання анамнезу, медичний огляд, діагностика, спілкування та консультування, прийняття клінічних рішень у критичних ситуаціях.
На кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії до теперішнього часу розроблено 10 станцій для оцінки базового рівня оволодіння спеціальністю «анестезіологія та інтенсивна терапія». Кожна станція тривалістю 5 хвилин включає клінічні завдання, спрямовані на об'єктивну оцінку знань інтернів.
Як показує досвід кафедри, для успішного складання подібного типу іспиту необхідна відповідна підготовка та попередній розбір типових завдань, які будуть розглядатися на іспиті. При цьому викладачі кафедри оцінюють даний етап підготовки не лише як можливість поточного або заключного контролю знань, а як метод навчання майбутніх лікарів-практиків прийняттю клінічних рішень.
На думку лікарів-інтернів, подібні заняття допомагають оволодіти спеціальністю, надають нові знання, посилюють практичні навики з анестезіології та інтенсивної терапії.