В переддень Великодня, 15 квітня, віддані своїй професії лікарі разом слухали останні новини по лікуванні коморбідних станів на безкоштовних факультативних заняттях, що проводить кафедра кардіології щосуботи. Цього разу захід був актуальний для сімейних лікарів, терапевтів, кардіологів, гастроентерологів, дієтологів, неврологів, пульмонологів.
Завідувач кафедри гастроентерології та дієтології, член-кореспондент НАМН України, професор Наталія Харченко детально розповіла про особливості харчування при психоемоційних розладах. З майстер-класу можна було дізнатися, які продукти можуть посилювати депресію, а які, навпаки, допомагають справитися з її проявами; чому саме алкоголь та кофеїн погіршують сон; що краще вживати при порушеннях сну; як не «заїдати» депресію.
Весь світ зараз активно обговорює вплив штучного інтелекту на сфери діяльності людини. Чи правильно він підбере дієту пацієнту з ІХС? Яка дієта краще японська, середземноморська чи DASH? На дискусійному клубі разом завідувач кафедри кардіології професор Марина Долженко та професор Наталія Харченко розібрали ці питання та зупинилися на особливостях харчування кардіологічних пацієнтів.
Про сучасні підходи до діагностики та корекції больового синдрому внаслідок вертеброгенної патології була лекція завідувача кафедри невідкладних станів д.мед.н. Антона Волосовця. Тема дуже актуальна, оскільки біль у спині є другою за частотою причиною звернення за медичною допомогою та, незалежно від віку, є однією з провідних причин втрати працездатності.
К.мед.н. Ірина Давидова провела майстер-клас: «Як лікувати артеріальну гіпертензію при ХОЗЛ?» Спікер звернула увагу на зв’язок між серцево-судинними захворюваннями, серцево-судинними факторами ризику та хронічними обструктивними захворюваннями легень, а також розкрила тему на прикладі типового клінічного кейсу.
Як завжди, аудиторія підготувала цікаві та актуальні питання, які зазвичай виникають у повсякденній роботі лікаря-практика та активно уточнювала у кожного спікера клінічні тонкощі за наданою тематикою виступу. Цього разу не тільки лікарі висловили свою подяку за корисну навчальну подію, що мала на меті поширення доказових методів лікування, але й спікери були вражені активністю аудиторії та її відданістю своїй професії.
Про наступні події можна дізнатися на сайті Webcardio.org та в застосунку MedUA.