Кафедра кардіології НУОЗУ імені П.Л. Шупика 1 квітня провела безкоштовні факультативні заняття.
Головною темою суботньої зустрічі було лікування кардіологічних патологій у пацієнтів з неврологічними захворюваннями, але не обійшли увагою й інші актуальні проблеми.
Факультатив проводився для сімейних лікарів, кардіологів, терапевтів, неврологів, які під час лекцій мали можливість задати питання спікерам.
Розпочався захід майстер-класом професора Олексія Ханюкова: «Оптимальна антикоагулянтна терапія у пацієнтів з фібриляцією передсердь: коли власний клінічний досвід має значення». Обговорили основні ризики, які потенційно можуть зруйнувати життя пацієнтам з фібриляцією передсердь, а також про медикаментозну профілактику.
Про особливості ведення пацієнтів з артеріальною гіпертензією після черепно–мозкової травми розповіла асистент кафедри кардіології к.мед.н. Лідія Лобач. В сьогоднішніх реаліях України ця тема є дуже важливою, оскільки кількість пацієнтів, що мають такі неврологічні патології, зростає дуже швидко, крім того лікарі повинні бути обізнані щодо профілактики та лікування віддалених наслідків.
Потужною була доповідь ст.н.с., к.мед.н. Іванни Ревенько щодо профілактики інсульту з розбором клінічних випадків в практиці невролога. Як правильно підібрати антикоагулянтну та гіпотензивну терапію? Як розпізнавати та контролювати симптоми захворювань, що можуть спричинити інсульт? Як впливати на фактори ризику? – відповіді на ці питання були дані доповідачем з урахуванням сучасних підходів доказової медицини.
«Ера CОVID-19» все ще не минає. Тому актуальним є питання лікування пацієнта високого кардіоваскулярного ризику при захворюванні CОVID-19. Професор Марина Долженко чітко озвучила актуальність теми, зміни, що відбулися від початку захворюваності, а також нові рекомендації ВООЗ по веденню таких хворих. Детально розібрали найбільш часті 6 клінічних сценаріїв, що зустрічаються у пацієнтів за даними ESC.
Основною метою заходу було поширення сучасних медичних знань та привернення уваги лікарів до проблемних ситуацій в кардіологічній практиці.
Більш детально про майбутні заходи можна дізнатися на сайті www.Webcardio.org та в освітньому додатку MedUA.