Кафедра паліативної та хоспісної медицини НУОЗ України імені П.Л. Шупика (завідувач - професор А. Царенко) бере участь у реалізації інноваційного проекту щодо впровадження мультидисціплінарної телемедичної допомоги населенню. Проект розпочався у вересні 2022 р. за ініціативи благодійної організації «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги» (керівник - к.політ.н. О. Вольф).
У жовтні 2022 р. відбулося навчання для понад 110 представників медичних закладів. Команда проекту, до якої входили представники Асоціації та викладачі кафедри, у жовтні-листопаді зробила першу основну покупку комп'ютерного/комунікаційного обладнання для ЗОЗ-учасників проекту. Були придбані та доставлені ноутбуки, планшети, камери, модеми тощо до медичних закладів у містах Київ, Луцьк, Дніпро, Кременчуг (Полтавська обл.), Сміла та Умань (Черкаська обл.), Краснопілля (Сумська обл.). Усі заклади станом на травень 2023 р. надають віддалені телемедичні послуги. Також учасники проекту прослухали лекції з мультидисциплінарних, соціальних, психосоціальних та духовних аспектів надання паліативної допомоги на базі кафедри паліативної та хоспісної медицини.
У грудні 2022 була проведена зустріч з християнськими духовними лідерами (медичними капеланами): монахинею, яка є засновником дитячого хоспісу та зі священиком, який є медичним директором лікарні в м. Суми. Під час зустрічі обговорювалася проблема працевлаштування медичних капеланів у лікарняних установах.
Навчально-методична підтримка закладів тривала у жовтні-грудні. Зокрема, відбулася зустріч з польськими партнерами, які представляли хоспіс у м. Пуцьк. Особливо цікаво зазначити, що цей хоспіс має комп'ютерну програму "bliskochorego.pl", яка доступна в Інтернеті з будь-якого пристрою. Програма містить інформацію, поради, рекомендації та призначена, переважно, для членів сім'ї та родичів вмираючих пацієнтів.
Завдяки отриманим знанням і обладнанню у період листопад-грудень 2022 р. всього було надано понад 300 консультацій (вони надавалися не лише пацієнтам, але також і членам їхніх родин). Особливе значення цих консультацій полягає в тому, що, завдяки сучасному телекомунікаційному обладнанню, до консультацій віддалено можна залучати декількох фахівців (наприклад, не лише лікаря, але психолога чи капелана). Також у консультації можуть взяти участь члени родини пацієнта, які не проживають разом з ним. Сьогодні надання допомоги пацієнтам і членам їхніх родин продовжується та проект продовжує масштабуватися. До нього долучається ще орієнтовно 7 медичних закладів з Київської, Сумської, Полтавської та Черкаської областей.