Наприкінці травня поточного року у м. Любляна (Словенія) відбулася 35 щорічна зустріч колег Європейської Академії Дитячої інвалідності (European Academy of Childhood Disability).
Завідувач кафедри педіатрії, дитячої неврології та медичної реабілітації НУОЗ України імені П.Л. Шупика, доцент Оксана Назар, як Національний представник EACD в Україні, прийняла участь в EACD2023.
Була чудова нагода зустрітися з колегами з різних країн Європи, які підтримують освітні ініціативи кафедри для покращення надання допомоги дітям з інвалідністю, та дітям, яким загрожує інвалідність, та подякувати за підтримку України та українських сімей.
На EACD2023 були представлені наступні тематики: орфанні захворювання, послуга раннього втручання, сучасні клінічні дослідження по діагностиці та реабілітації дітей з церебральним паралічем та іншими видами дитячої інвалідності, вплив війни на здоров’я жінок та дітей.
Під час круглого столу Національних координаторів була розроблена стратегія розвитку EACD та національних представництв на 2023-2026 рр.:
- проводити спільні клінічні дослідження в усіх аспектах дитячої інвалідності, а також сприяти поширенню та оцінці таких досліджень;
- забезпечити регулярну освіту та обмін знаннями з усіх аспектів дитячої інвалідності через зустрічі, конгреси, симпозіуми, робочі групи, навчальні курси, онлайн-події, виставки та публікації;
- підтримувати використання новітньої науково-обґрунтованої практики та доказової медицини в догляді, лікуванні та послугах для людей з інвалідністю;
- підвищувати обізнаність про потреби та права людей з інвалідністю, що виникла в дитинстві, їхніх сімей та близьких;
- заохочувати людей по всій Європі стати професійно активними у сфері інвалідності, що виникла в дитинстві;
- дотримуватися найвищих можливих етичних і наукових стандартів у всіх видах діяльності EACD.
Під час проведення подібних заходів обмін думками та дієвими методиками змінює сталі уявлення, розширює філософію власного мислення, як надавати допомогу дітям з порушення розвитку нервової системи, як забезпечити їх соціалізацію та перехід в доросле життя. Надбаним досвідом хочеться ділитися з колегами та слухачами кафедри.