Google search

 
 

Минулого року у конкурсному відборі проектів наукових досліджень і розробок МОЗ України перемогли дві науково-дослідні роботи, запропоновані командами з НУОЗ України імені П.Л. Шупика. Одним з проектів, який таким чином здобув державне фінансування, стала розробка Інструменту моніторингу поведінкових чинників здоров’я.

Науково-дослідна робота «Переклад, верифікація та адаптація української версії інструменту ВООЗ для дослідження сприйняття ризиків, поведінки та дезінформації (WHO Europe’s Behavioural Insights tool)», державний реєстраційний номер 0123U101296, була запропонована до виконання на базі відділу комунікацій та маркетингу під науковим керівництвом проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва професора Олесі Гульчій.

Ідея наукового проекту була розроблена з метою реалізації зобов’язань України щодо впровадження рекомендацій Спільного зовнішнього оцінювання, яке проводилося в Україні 2021 р. за координації Європейського регіонального бюро ВООЗ. У ролі експертів з українського боку до цього процесу були залучені співробітники Університету за напрямами підготовки кадрових ресурсів, комунікації ризиків та імунізації.

Реалізація проекту передбачає переклад та адаптацію до культурних особливостей України Інструменту моніторингу поведінкових чинників здоров’я (що був розроблений 2020 р. для використання ЄРБ ВООЗ з метою моніторингу пандемії COVID-19), його удосконалення з врахуванням сучасних потреб України (зокрема, за напрямом фізичної та психологічної реабілітації, інформаційної безпеки, реагування на надзвичайні ситуації тощо), подальшу валідизацію цього Інструменту та проведення пілотного опитування репрезентативної для України вибірки населення.

Реалізація роботи здійснюється згідно з визнаними міжнародними науковими підходами до перекладу та адаптації інструментів для соціологічних досліджень та в координації з Європейським регіональним бюро і Представництвом ВООЗ в Україні. Зокрема, з січня по червень 2023 р. відбулася низка відеоконференцій за участі співробітників Університету (проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва професор Олеся Гульчій, завідувач відділу комунікацій та маркетингу Костянтин Балашов) та експертів ВООЗ за напрямом комунікації ризиків (від Європейського регіонального бюро ВООЗ Martha Scherzer; від Представництва ВООЗ в Україні Альона Мажная, PhD).

Під час цих зустрічей учасники обговорили та погодили низку питань: від визначення загального фокусу до формулювань окремих пунктів Інструменту. Метою цієї діяльності є не лише отримання найкращого кінцевого результату для української сфери охорони здоров’я, але й співставність отриманих в Україні результатів з подальшими дослідженнями у Європейському регіоні ВООЗ.

Виконання проекту розраховане на два роки. Наразі йде процес перевірки надійності Інструменту моніторингу поведінкових чинників здоров'я, що вже створений командою нашого Університету. Результати цього та всіх подальших етапів дослідження будуть публікуватися на офіційному сайті НУОЗ України імені П.Л. Шупика, зокрема – з метою використання фахівцями системи громадського здоров’я.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 72.5% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 73% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 72.5% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також