Google search

 
 

17 червня кафедра кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика провела ще один міждисциплінарний факультатив. Ця зустріч була присвячена темам, що цікаві кардіологам, сімейним лікарям, ендокринологам, терапевтам, неврологам.

Факультативні заняття організовуються з метою популяризації доказової медицини, поширення знань серед медичної спільноти про останні досягнення медичної спільноти.

Про останні досягнення в ендокринології, що стосувалися аутоімунних захворювань щитовидної залози (аутоімунного тиреоїдиту, дифузного токсичного зобу) розповів д. мед. н., завідувач відділу радіаційної ендокринології ДУ «ННЦ радіаційної медицини НАМН України» Олексій Камінський, особливу увагу зосередивши на ролі вітаміну D в регуляції роботи імунної системи.

Захоплююча лекція професора, завідувача кафедри фармакології НМУ імені О.О.  Богомольця Ганни Зайченко стосувалася особливостей оригінальних та генеричних ліків: де можуть народжуватись ризики, взаємозамінність препаратів, які проблеми є в нас та в Європі, особливості вибору генеричних медикаментів та тонкощі їх призначення. Фахівці, лікар та фармацевт, мають знати сучасні вимоги до генериків, пояснити споживачам особливості таких препаратів.

Професор, завідувач кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика Марина Долженко представила лікарям цікавий клінічний випадок щодо лікування та діагностики фібриляції передсердь. Обговорили сучасні доступні девайси, що можуть допомогти у виявлені патології та акцентували увагу на ризиках, що пов’язані зі захворюванням та його лікуванням.

Професор, завідувач кафедри терапії, сімейної на екстреної медицини  ІФНМУ Сергій Федоров свій виступ присвятив проблемі оптимальної гіпотензивної терапії. Дуже багато корисної інформації містила доповідь щодо стратегій лікування артеріальної гіпертензії при супутніх патологіях, як серцева недостатність, ішемічна хвороба серця, фібриляції передсердь.

Чи є особливості в профілактиці інсульту в пацієнтів в похилому та старечому віці? К.мед.н., асистент кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика Юлія Лучинська  прискіпливо розібралася в цьому питанні та розповіла лікарям нюанси цієї проблеми включаючи особливості дієти та лікування пацієнтів різного віку.

Лекція завідувача кафедри невідкладних станів д. мед. н. НУОЗ України імені П.Л. Шупика Антона Волосовця стосувалася патологічного стану, що є одним з провідних факторів втрати працездатності, не залежить від віку та є другим за частотою звернень за медичною допомогою. Звісно мова йшла про біль в спині. Тема була висвітлена дуже детально з акцентом на диференційну діагностику болі та встановлення захворювання, що її спричинило. Опираючись на сучасні міжнародні рекомендації розглянули амбулаторне лікування вертеброгенного болю.

І на завершення, професор Марина Долженко підняла питання призначення статинів у пацієнтів з цукровим діабетом. Як ці препарати впливають на протікання захворювання і чи можуть призводити на нього? Відповідь шукали у сучасних рандомізованих дослідженнях.

Захід виявився дуже насиченим, але не зважаючи на це, спостерігалася висока активність аудиторії, що постійно ставила цікаві питання до спікерів.

Як завжди, про всі найцікавіші заходи можна дізнатися на сайті www.Webcardio.org та в освітньому додатку MedUA.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також